Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 23.05.2024 16:20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 255 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 12:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.04.2004 23:12
Postitusi: 45
Asukoht: Tln-Harjumaa-Tartu
sorry, et ma nii ütlen, aga sa tõesti ei taha natuke laiemalt mõelda? :? see, kui sul on niijanaa pikivahe ja keegi ees vaikselt pidurdab - loogiline, et ta ei jää hetkega seisma ja tõenäoliselt sa pidurdad ka vaikselt, küll mõnevõrra rohkem kui eessõitja. Aga pigem on pikivahe oluline just ekstreemsemateks olukordadeks, kui sõidad kellelgi pees kinni ja tema sinu ees suudab laupkokkupõrke orgunnida, mis sa arvad kas sa üldse jõuad midagi mõelda enne laksu? ei! see on see, miks hoida vahet... linnas kasvõi see, kiirused ei ole eriti suured, aga on palju erinevaid ohte. Kõige parem näide on jalakäija sebral ülelaskmist ootamas võibolla juba kõnnibki üle tee ja lähenev auto ei ole märganud millegipärast teda - märkab, pidurdab järsemalt natuke, aga nüüd lendab tagant lennuk selga - milleks - pikivahet polnud. böö tegelikult ma ei viitsi seda teooriat siin lahata nii, aga see pikivahe jutt ei ole mingi mõttetu BS mida autokoolis aetakse vaid ongi oluline teema.

Ok üks näide tuli meelde, kui keegi viitsib võib üle arvutada ka! Aga näide ise selline: auto sõidab linnakiirusel 50km/h ja teele hüppab laps, juht märkab ja reageerib ja pidurdab ning jääb vahetult enne last seisma. Nii ja sama teema kiirusel 60km/h, laps on samas kohas, juht märkab samal ajal, ainult kiirus suurem - tulemiks see, et auto sõidab lapsele otsa kiirusega 40km/h, sest 60ga jõuab auto selle reageerimisaja jooksul niipalju edasi liikuda, et pidurdamine algab niipalju hiljem... mõelge sellele :)

Ja ilusat vana-aasta lõppu teile, sõitke turvaliselt!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 12:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Lauri_s kirjutas:
sorry, et ma nii ütlen, aga sa tõesti ei taha natuke laiemalt mõelda? :? see, kui sul on niijanaa pikivahe ja keegi ees vaikselt pidurdab - loogiline, et ta ei jää hetkega seisma ja tõenäoliselt sa pidurdad ka vaikselt, küll mõnevõrra rohkem kui eessõitja. Aga pigem on pikivahe oluline just ekstreemsemateks olukordadeks, kui sõidad kellelgi pees kinni ja tema sinu ees suudab laupkokkupõrke orgunnida, mis sa arvad kas sa üldse jõuad midagi mõelda enne laksu? ei! see on see, miks hoida vahet... linnas kasvõi see, kiirused ei ole eriti suured, aga on palju erinevaid ohte. Kõige parem näide on jalakäija sebral ülelaskmist ootamas võibolla juba kõnnibki üle tee ja lähenev auto ei ole märganud millegipärast teda - märkab, pidurdab järsemalt natuke, aga nüüd lendab tagant lennuk selga - milleks - pikivahet polnud. böö tegelikult ma ei viitsi seda teooriat siin lahata nii, aga see pikivahe jutt ei ole mingi mõttetu BS mida autokoolis aetakse vaid ongi oluline teema.


Ok üks näide tuli meelde, kui keegi viitsib võib üle arvutada ka! Aga näide ise selline: auto sõidab linnakiirusel 50km/h ja teele hüppab laps, juht märkab ja reageerib ja pidurdab ning jääb vahetult enne last seisma. Nii ja sama teema kiirusel 60km/h, laps on samas kohas, juht märkab samal ajal, ainult kiirus suurem - tulemiks see, et auto sõidab lapsele otsa kiirusega 40km/h, sest 60ga jõuab auto selle reageerimisaja jooksul niipalju edasi liikuda, et pidurdamine algab niipalju hiljem... mõelge sellele :)

Ja ilusat vana-aasta lõppu teile, sõitke turvaliselt!


Sul on täiesti õigus, on isegi vastavaid teste tehtud, kus isegi 5 km/h muudab asja, 10 km/h muudab ammugi.
Hoidke pikivahet rahvas, natukenegi !!!

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 13:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.11.2007 18:15
Postitusi: 902
Asukoht: Tallinn
part1 kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
sorry, et ma nii ütlen, aga sa tõesti ei taha natuke laiemalt mõelda? :? see, kui sul on niijanaa pikivahe ja keegi ees vaikselt pidurdab - loogiline, et ta ei jää hetkega seisma ja tõenäoliselt sa pidurdad ka vaikselt, küll mõnevõrra rohkem kui eessõitja. Aga pigem on pikivahe oluline just ekstreemsemateks olukordadeks, kui sõidad kellelgi pees kinni ja tema sinu ees suudab laupkokkupõrke orgunnida, mis sa arvad kas sa üldse jõuad midagi mõelda enne laksu? ei! see on see, miks hoida vahet... linnas kasvõi see, kiirused ei ole eriti suured, aga on palju erinevaid ohte. Kõige parem näide on jalakäija sebral ülelaskmist ootamas võibolla juba kõnnibki üle tee ja lähenev auto ei ole märganud millegipärast teda - märkab, pidurdab järsemalt natuke, aga nüüd lendab tagant lennuk selga - milleks - pikivahet polnud. böö tegelikult ma ei viitsi seda teooriat siin lahata nii, aga see pikivahe jutt ei ole mingi mõttetu BS mida autokoolis aetakse vaid ongi oluline teema.


Ok üks näide tuli meelde, kui keegi viitsib võib üle arvutada ka! Aga näide ise selline: auto sõidab linnakiirusel 50km/h ja teele hüppab laps, juht märkab ja reageerib ja pidurdab ning jääb vahetult enne last seisma. Nii ja sama teema kiirusel 60km/h, laps on samas kohas, juht märkab samal ajal, ainult kiirus suurem - tulemiks see, et auto sõidab lapsele otsa kiirusega 40km/h, sest 60ga jõuab auto selle reageerimisaja jooksul niipalju edasi liikuda, et pidurdamine algab niipalju hiljem... mõelge sellele :)

Ja ilusat vana-aasta lõppu teile, sõitke turvaliselt!


Sul on täiesti õigus, on isegi vastavaid teste tehtud, kus isegi 5 km/h muudab asja, 10 km/h muudab ammugi.
Hoidke pikivahet rahvas, natukenegi !!!


ja kui te kõik linnas sõidaksite nt 30 km/h, oleks kõigil ettehüppavatel lastel veel turvalisem, kui viitsite, siis arvutage, kui palju varem te saaksite auto pidama kui liiguksite linnas 10 km/h. ja kes erakordselt andekas on, võiks välja arvestada sama olukorra auto liikumiskiirusega 0 km/h. ja turvalisust muudkui lisandub...
aga liiklus ei ole ohutu mitte kunagi, ohvreid esineks seal ka siis, kui autoliiklus üldse keelata. kitse seljas keegi teist tartusse sõita ei ole mõelnud täna? elektrivalguseta ei taha ka keegi elada. progress, mis muud. ega see kiviaja taganutmine meie elu enam ilusamaks ei tee...

_________________
В Антарктике найдена нефть. Кровавому режиму пингвинов недолго осталось мучить свой народ.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 13:06 

Liitunud: 15.04.2006 18:56
Postitusi: 609
Asukoht: Paide/järvamaa
part1 kirjutas:
pokemon kirjutas:
blablabla


vaata pokemon, ei hakata kiirendama enne, kui ees olev auto on seda teinud, sa ei tea elusees, kuida tema eest ära saab või kas talle keegi ette ei keera või ei jookse.
Samuti võib autol midagi tehniliselt juhtuda eesoleval. Nii need tagant otsasõidud tulevad ja kaelad saavad iga eesolevates autodes istujatel.

Peab ikka hea tahm küll olema, kui 70 piirangut lõpetav märk on silmatav juba 300m enne märgini jõudmist ja siis peale märki üldse ei kiirendata(keeramis võimalust polnud ja mõlemal pool lage maa. Samas ma vist juba enne ütlesin, et tunnistan oma viga ja süüd(ma ei viitsi uuesti lugeda).

Kaabakaz, mõtle tõesti vähe laiemalt. Sa ei tea kunagi kui head on ees oleva auto pidurid. Ja kui nad juhuslikult on paremad, kui Sinu omad, siis on ikka veidike kehva lugu ning siis pole erilist vahet, kas ta jääb hetkega seisma või sekund hiljem, tagant sees oled tal nagunii. Teine asi, et see rooli keeramine ei suuda alati päästa. Mina olen paugutanud linnas seisvale autole 40-ga tagant sisse(jäi ülekäigu raja ees seisma), lõin küll 60 pealt piduri põhja ja üritasin kõrvale keerata, aga nõksu jäin hiljaks. Vasaku esimese nurgaga konksu otsa. Eesoleva auto juht oli ise väga õnnelik, et ta konksuga auto ostis, kuna stangele tuli 2 pisikest kriimu juurde ja nende kohta ta ütles, et las s*tad olla läheb nagunii värvimisse. Ise aga plekkisin päris korraliku papi esistange, radika, kapoti, tule, tiiva ja värvimise eest. Muidugi siinkohal tahaks öelda, et ärge tegelege roolis kõrvaliste asjadega.. mina seadistasin sellel hetkel natuke heli ümber.

Ja kui ma õigesti mäletan, siis minu sõiduõpetajast(endine) isa on öelnud, et normaalne pikivahe on pool Sinu sõidukiirusest.

Terv,
Pokemon


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 13:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.04.2004 23:12
Postitusi: 45
Asukoht: Tln-Harjumaa-Tartu
nojah, mul kohe hea meel täna tartu poole vurada, teades et meie teedel kõik sedavõrd fantastilised juhid on :) poh see pikivahe, mul on rool käes :lol loe ise ka enda lauset, ja minu teksti, ehk saad aru mis minu jutu point oli - olematu pikivahe korral kui eesõitja mingi suurema jama teeb, on sul see rool hammaste vahel ja hästi läinud, kui takkajärgi veel suudad mõelda, et oleks pidanud vahet hoidma.

ja traurile küsiks vastu, et miks ei võiks siis tlnas 100km/h sõita natuke pikematel sirgetel? poh ju!? saan aru, et mõttetu vaidlus, aga olekski aeg kus hakatakse mõtlema ka selle peale, et võibolla ei olegi naljapärast 50km/h piirang linnas ja võibolla me kõik ei olegi maailmaparimad autojuhid igas situatsioonis... senikaua on sul tore siin mulli ajada, kuniks ise pole kedagi vigaseks v surnuks sõitnud..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 13:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.11.2007 18:15
Postitusi: 902
Asukoht: Tallinn
Lauri_s kirjutas:
ja traurile küsiks vastu, et miks ei võiks siis tlnas 100km/h sõita natuke pikematel sirgetel? poh ju!? saan aru, et mõttetu vaidlus, aga olekski aeg kus hakatakse mõtlema ka selle peale, et võibolla ei olegi naljapärast 50km/h piirang linnas ja võibolla me kõik ei olegi maailmaparimad autojuhid igas situatsioonis... senikaua on sul tore siin mulli ajada, kuniks ise pole kedagi vigaseks v surnuks sõitnud..


sa tallinnas mõne tiiru vahel sõitnud ka oled? järvevana teel - see natuke pikem sirge - kas seal ei sõideta 100 ga? no neid kohti on ikka veel...
minu point on see, et aina keelamise ja idioodistunud tähenärimisega me olukorda paremaks ei saa. +1 km/h eest rangelt karistamine ei täida mitte mingil moel liiklusohutuse tõstmise eesmärki. see 50 km/h linnas ei ole mingi issanda enese poolt turvaliseks tunnistatud number, ka sellesama kiirusega võid sa inimese surnuks sõita. seega see väide - kuni mina kedagi vigaseks pole sõitnud - kehtib su enda kohta samal määral.
ja väiksemad lapsed ehk ei mäleta, aga mitte väga ammu oli ka eestis linnades kiirusepiiranguks 60. mingit imet ei ole juhtunud selle alandamisega. mis teie nutu mõte on sel juhul? inimesi sureb ikka liikluses, tee või tina.

_________________
В Антарктике найдена нефть. Кровавому режиму пингвинов недолго осталось мучить свой народ.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 13:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
traur kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
ja traurile küsiks vastu, et miks ei võiks siis tlnas 100km/h sõita natuke pikematel sirgetel? poh ju!? saan aru, et mõttetu vaidlus, aga olekski aeg kus hakatakse mõtlema ka selle peale, et võibolla ei olegi naljapärast 50km/h piirang linnas ja võibolla me kõik ei olegi maailmaparimad autojuhid igas situatsioonis... senikaua on sul tore siin mulli ajada, kuniks ise pole kedagi vigaseks v surnuks sõitnud..


sa tallinnas mõne tiiru vahel sõitnud ka oled? järvevana teel - see natuke pikem sirge - kas seal ei sõideta 100 ga? no neid kohti on ikka veel...
minu point on see, et aina keelamise ja idioodistunud tähenärimisega me olukorda paremaks ei saa. +1 km/h eest rangelt karistamine ei täida mitte mingil moel liiklusohutuse tõstmise eesmärki. see 50 km/h linnas ei ole mingi issanda enese poolt turvaliseks tunnistatud number, ka sellesama kiirusega võid sa inimese surnuks sõita. seega see väide - kuni mina kedagi vigaseks pole sõitnud - kehtib su enda kohta samal määral.
ja väiksemad lapsed ehk ei mäleta, aga mitte väga ammu oli ka eestis linnades kiirusepiiranguks 60. mingit imet ei ole juhtunud selle alandamisega. mis teie nutu mõte on sel juhul? inimesi sureb ikka liikluses, tee või tina.


sellepärast neid seadusi karmistataksegi ,et nii on parem niksida neid 100-ga sõitjaid.
100-ga on ikka linna ilmselgelt liiga palju.
järvevana teel on kohati 70 kah, ning igati ok, rohkem pole vajagi, ohtlikumad kohad on 50 ja samuti ok.
50 ja 100 on ikka suur vahe, ega liiklusspetsialistid üle maailma ei ole lollid, siit hakkab tunduma, et streetrace.org jagab liiklusohutusest tugevalt ja peaks hakkama ise piirkiirusi kehtsetama, siis vist oleks küll piirkiirused kõik 500 km/h igal pool.
Üldiselt jah oma jutu järgi on kõik nii kõvad juhid, aga miks meil siis selline jube ja õnnetuste rohke liiklus on?
Üldiselt ärge ajage siin mulli.
Kui keegi tuleb rääkima, et 50 on liiga vähe linnas, siis no sry, aga tema ajud küll kodus ei ole.
liiga kitsalt mõeldakse, aga tuleks suuta mõelda natuke laiemalt.
Tänaval ei ole ralli jaoks, saage juba kord aru rahvas.
Kuni te sellest aru ei saa, seni niksib teid ka poltisei ja riik.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 13:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.04.2004 23:12
Postitusi: 45
Asukoht: Tln-Harjumaa-Tartu
jutu mõte ongi selles, et keegi ei sõida 50ga ju. Eestlasele on nagu sisse programmeeritud, et 50 = 70, 70=90 ja 90 =110 suures plaanis, see ongi point. USU mind, kui kõik inimesed peaksid piirangutest kinni oleks surmasid ja üldse õnnetusi tunduvalt vähem!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 13:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2005 19:55
Postitusi: 5322
Asukoht: Rae
Jah mis te ikka vaidlete võtke hoogu maha. Aga muidu sellepoolt ma olen küll et järvevanal 50 silt välja panna 8) Kohati on seal ikka liiga suured kiirused (100kmh jne)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 14:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.11.2007 18:15
Postitusi: 902
Asukoht: Tallinn
Lauri_s kirjutas:
jutu mõte ongi selles, et keegi ei sõida 50ga ju. Eestlasele on nagu sisse programmeeritud, et 50 = 70, 70=90 ja 90 =110 suures plaanis, see ongi point. USU mind, kui kõik inimesed peaksid piirangutest kinni oleks surmasid ja üldse õnnetusi tunduvalt vähem!


kui kõik inimesed oleksid head, oleks hea...
oleks tädil rattad jne.

minu jutu iva on see, et kui homme taaskord mõni "sõltumatu liiklusekspertide instituut" soovitab linnakiirukseks ohutust silmas pidades 30 (mis kindlasti ju ka ohutum on), siis jaguneb eesti roolikeerajate kamp ka nendeks, kes tänaseid 50-ga sõitjaid kihutajateks ja mõrvariteks nimetab. kutsutakse üles mõistlikkusele ja eeskirjadest kinnipidamisele. inimesi saab hukka ja vigaseks ka sel ajal, aga seda meie eeskirjakummardajad ei märka. teised siis kas vaidlevad vastu ja proovivad mingitki normaalset elukorraldust säilitada või alluvad debiilikute diktaadile ja venivad hambad ristis.
aga kogu seesugune äraspidine norimine kiiruse üle on kasutu. pole see 50 km/h mingi imerohi, polnud varasemal ajal 60 ka hullem.
selline numbrite maagilisse mõjusse uskumine põhineb arvamusel, et inimest saab SUNDIDA mõtlema ja mõsitlik olema. ei saa. vaadake kasvõi parti.
kui mistahes reegleid aina karmistada, siis see ei tekita inimesele ei korralikku lastetuba, loogilit mõtlemist ega teistega arvestamist. see on lihtsaltg mistahes keeld teiste omataoliste hulgas. kui lubada homsest inimesi tappa, kas siis vastavalt lubatusele kõik seda teeksid? ilmselt ei, ainult lubamine või keelamine sinu sisemisi väärtusi ei kõiguta. eeldusel muidugi, et sul need on.
ainult orjalikult kaasanoogutamine mistahes keelamisega on kuidagi sellise mekiga, et keelame ära kõik, mis minujaoks liiga kallis või kättesaamatu. miks teistel peaks või võiks mingi elurõõm või sära olema millestki, mida mul pole või ma endale ei leia või lubada ei saa...? viinamarjad, seltsimehed, ikka viinamarjad...

_________________
В Антарктике найдена нефть. Кровавому режиму пингвинов недолго осталось мучить свой народ.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 14:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
traur kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
jutu mõte ongi selles, et keegi ei sõida 50ga ju. Eestlasele on nagu sisse programmeeritud, et 50 = 70, 70=90 ja 90 =110 suures plaanis, see ongi point. USU mind, kui kõik inimesed peaksid piirangutest kinni oleks surmasid ja üldse õnnetusi tunduvalt vähem!


kui kõik inimesed oleksid head, oleks hea...
oleks tädil rattad jne.

minu jutu iva on see, et kui homme taaskord mõni "sõltumatu liiklusekspertide instituut" soovitab linnakiirukseks ohutust silmas pidades 30 (mis kindlasti ju ka ohutum on), siis jaguneb eesti roolikeerajate kamp ka nendeks, kes tänaseid 50-ga sõitjaid kihutajateks ja mõrvariteks nimetab. kutsutakse üles mõistlikkusele ja eeskirjadest kinnipidamisele. inimesi saab hukka ja vigaseks ka sel ajal, aga seda meie eeskirjakummardajad ei märka. teised siis kas vaidlevad vastu ja proovivad mingitki normaalset elukorraldust säilitada või alluvad debiilikute diktaadile ja venivad hambad ristis.
aga kogu seesugune äraspidine norimine kiiruse üle on kasutu. pole see 50 km/h mingi imerohi, polnud varasemal ajal 60 ka hullem.
selline numbrite maagilisse mõjusse uskumine põhineb arvamusel, et inimest saab SUNDIDA mõtlema ja mõsitlik olema. ei saa. vaadake kasvõi parti.
kui mistahes reegleid aina karmistada, siis see ei tekita inimesele ei korralikku lastetuba, loogilit mõtlemist ega teistega arvestamist. see on lihtsaltg mistahes keeld teiste omataoliste hulgas. kui lubada homsest inimesi tappa, kas siis vastavalt lubatusele kõik seda teeksid? ilmselt ei, ainult lubamine või keelamine sinu sisemisi väärtusi ei kõiguta. eeldusel muidugi, et sul need on.
ainult orjalikult kaasanoogutamine mistahes keelamisega on kuidagi sellise mekiga, et keelame ära kõik, mis minujaoks liiga kallis või kättesaamatu. miks teistel peaks või võiks mingi elurõõm või sära olema millestki, mida mul pole või ma endale ei leia või lubada ei saa...? viinamarjad, seltsimehed, ikka viinamarjad...

No anna olla, ikka väga rumaluke oled sa alles.
Kui lubada tapmine, siis hakataks väga palju tapma, kõik kes ei meeldi saaksid nuga jne.
vanasti oli ka liiklus hõredam ja loomulikult ei saa surmasid liikluses nulli, aga vähemalt saab vähemaks, mina jään endiselt arvmause juurde, et 50 on linnakiirus, juba sellepärast et nagunii ületataks, siis ületatakse vähemalt vähem ja on kergem trahvida.
30 märk peaks olema kohtades, kus on kitsad tänavad palju rahvast jne, paljude väikelinnade kesklinnad näiteks, mis on ülekäigu radu täis, seal on 30 igati norm kiirus, kui liiklusohutust silmas pidada.
pikemad sirged jah 50 ja nagu kohati järveana 70.
mina leian, et praegused kiirusepiirangud on igati ok.
kui inimesed peaksid enamvähemgi neist linnakiirustest kinni ei oleks ka vajadust 30 märke panna.
Väärtushinnanguid sa tõesti seadustega inimestele paika ei pane, aga vähemalt takistad väärate väärtushinnangutega inimestel neid rakendamast.
Linnas nagunii on palju takistus, mistõttu keskmine kiirus nagunii eriti suur pole ja see kihutamine tihti hoopis pidurdab, kui üks ees pidurdab peavad ka teised seda tegema ja sega aeglasemaks rivi läheb.
see jutt, et tõstke kiirusi ja ma olen nii kõva juht, sarnaneb ikka hirmsasti vahtralehe meeste juttudele.
Aga noh rullnokk ongi see, kes ei arvesta kaasliiklejatega, teised autod ja jalakäijad niisiis, jalgratturitest rääkimatta. Lisaks rullnokad kimavad, kas siis vähem või rohkem, tavaliselt rohkem.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 01.01.2009 21:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2004 23:20
Postitusi: 424
Asukoht: Peidus ksenooni eest
Juhtus minulgi uue aasta esimestel minutitel huvitav intsident. Sai käidud ilutulestikku vaatamas linnas, parkisin auto rivvi, kõrval seisis veel 4-5 autot. Sai autos paugutamine ära vaadatud. Panin auto käima ja tagurpidi käigu sisse et tagurdan minema sealt. Juba tükkaega ajas kõrvalauto seltskond mu auto tagaotsas juttu vms. Lootsin siis, et kui tagurpidi käigu tulesid näevad, ronivad veits koomale, liikusidki kõik peale ühe. Liikusin siis tagasi veidike ja andsin signaali, vaadati auto poole ja irvitati korraks ja ikka ei midagi. Sellepeale avas mu suht temperamentne naine auto ukse ja küsis, et äkki härra astuks kõrvale? :D Sealt tuli mingi möla vastu millest ma aru ei saand, kamandasin ukse kinni ja hakkasin tagurdama. Kui ei saa viisakalt, siis lähen jõuga. Liikusin vaikselt talle lähemale, korraks nagu kuulsin mingit nõrka mütsatust vms, nagu oleks keegi õrnalt vastu autot löönd. Nähes, et ma alla ei anna ronis eest ära. Niipalju kuulsin et kisas ja karjus, ning lubas auto numbri üles kirjutada, mida ta ka telefonisse vist tegi :lol Täna hommikul autot uurides ongi näha et tagastange keskkohas on üks koht sitast puhtaks nühitud ja samas kohas mõra stanges.
Siinkohal tõdeme jälle et alkohol on tarkade jook.
Vabandust, et mul seitsmene bemm on, milleta ilmselt sellist suhtumist poleks olnud ilmselt :)

_________________
jannu33 kirjutas:
"80% siinsetest kasutajatest on täiesti värdjad..palun toppige endal suu s*tta täis ja lahkuge siit foorumist. aitäh teile.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 02.01.2009 14:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2005 19:55
Postitusi: 5322
Asukoht: Rae
Kadedus on ikka halb asi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 02.01.2009 17:57 

Liitunud: 28.04.2006 13:44
Postitusi: 65
Lauri_s kirjutas:
jutu mõte ongi selles, et keegi ei sõida 50ga ju. Eestlasele on nagu sisse programmeeritud, et 50 = 70, 70=90 ja 90 =110 suures plaanis, see ongi point. USU mind, kui kõik inimesed peaksid piirangutest kinni oleks surmasid ja üldse õnnetusi tunduvalt vähem!


Kui poleks debiile kes vales kohas/keelava tulega, täispeaga, lohakusest vms tee peale tõttavad, autoga teisele ette keeravad või joobes/unise peaga autorooli istuvad siis oleks õnnetusi tunduvalt vähem vastavalt 70/90 ja 110kmh sõites kui praeguse "kultuuriga" edasi minnes piirkiirustest kinni pidades.

Need piirangud on pigem selleks, et kaitsta vaimselt vähemarenenuid või lapsi autode eest. Kuigi lastele on võimalik ju ilusti selgeks teha, et tee peale ei tohi joosta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 03.01.2009 02:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Muide õnnetus õnnetusteks. Neid jääbki juhtuma. Aga surmaga lõppevaid õnnetusi tuleb vähendada. Hiljuti hõigati välja statistika, et 70% surmajuhtumitest on tekkinud ilma turvavööta...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 255 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7