Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 23.05.2024 15:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 08.03.2009 02:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Salupa kirjutas:
Huvitav kindlasti, sest ma ei ole sellist teooriat varem kuulnud. Seepärast ma küsingi, et milleks on oluline, et seinad oleks magneti keskpunktist võrdsetel kaugustel?


Kõlar mängib ühtlaselt ja kasutab kogu potensiaali ära ja kogu see lainete teema, mis teile nii armas siin on, ei tööta oma enda lainetele vastu !
Nii seletasid mulle targad ...

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 08.03.2009 23:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Mismõttes kõlar mängib ühtlaselt? Kui ma paigaldan kõlari ühte kasti serva, siis mille arvelt jääb mul kõlari potensiaal kasutamata?

Kas ütled, et erinevad lained ei saa üksteise vastu töötada? Saavad küll, kui vastasfaasis olevad lained liituvad. See on ju elementaarne füüsika. Tõestuseks võta element kastist välja (lase membraani tagaseinalt kiirgunud lainetel liituda membraani esiseinalt kiirgunud lainetega) ning kuula, kuidas heli muutub.

Kusjuures probleem ei ole ainult lainete üksteise vastu töötamises. Lained võivad ka liituda ning panna kõlari mingeid sagedusi palju valjemini mängima. See on tihti isegi suurem probleem, sest muhk sageduskaras on kõrvale häirivam, kui lohk.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 15.03.2009 01:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Käkerdasin mingi joonise, selliselt nagu ma ühelt gurult selgituseks sain ...

Ehk siis mustaga oleks nagu lained kõlarist ja sinisega peegelduvad lained, siis see osa, kus kõlar on seinale oluliselt lähemal, peegelduvad need lained ka oluliselt kiiremini subbari membraani tagasi, sel juhul, kui ka mingi rõhk on taga, ei saa füüsiliselt kõlar ühtlaselt mängida. Kuna kiiremini liikuvad lained peegeldades segavad esiteks pikemasse seina põrkuvaid lained + liiguvad kiiremini tagasi oma seinast membraanini ...

Ehk on see ülepaisutatud teooria, aga kui siin foorumis nii pedantsuse taga ajajad juba koos on, siis väljendasin siin kohal omi mõtteid, mis ei pretendeeri absoluutsele tõele.

Pilt

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 16.03.2009 00:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Kõigepealt teeme terminid selgeks, sest ilma nendeta ei saa teooriast rääkida. Element koosneb muuhulgas magnetist ja membraanist. Kui me räägime helilainete tekkimisest, siis me peame rääkima just membraanist, mitte magnetist ega elemendist ega kõlarist. Magnet, nagu sa alguses rääkisid, ei tekita ise helilaineid ning tema asukoht kastis ei mängi siinkohal mingit rolli - ta võib asuda kasvõi teises ruumis.

Teine asi on selles, et lained liiguvad samas keskonnas sama kiirusega. Kui peegeldav sein on lähemal, siis võtab lainel edasi-tagasi liikumine lihtsalt vähem aega, kuid laine levimiskiirus on sama.

Kolmas asi - vastastikku kohtuvad helilained ei sega automaatselt üksteist.
Tekib hoopis interferents ning selle tulemuseks võib olla ühes punktis sõltuvalt lainete faasist kas liitumine või sumbumine. Helilaine on pikilaine nagu vette visatud kivist tekkiv lainetus. Kui kaks kivi visata vette, siis lained levivad üksteisest läbi: http://www.scienceclarified.com/images/ ... mg0317.jpg

Nüüd kasti juurde. Kuna membraan peab asuma kasti ühes seinas, siis kõik seinad ei saa olla membraanist samal kaugusel. Isegi kui kõik ülejäänud seinad oleks membraanist võrdsel kaugusel, siis seinade servad on membraanist ikka 1.4 korda kaugemal ja seinade nurgad 1.7 korda kaugemal. Sinu teooria oleks palju effektiivsem poolsfäärilises kastis, mille esisein oleks mõne helisummutava materjaliga kaetud. Ka sellisel juhul sõltuks kõik kuulatava heli sagedusest. Kui kasti raadius jagub mängitava heli lainepikkusega, siis tekib resonants, muudel juhtudel aga sumbumine (kui membraan hakkab tahapoole liikuma, siis seinast põrkunud lained hakkavad teda vastu suruma). Põhipoint on selles, et tulemuseks on sakilise sageduskarakteristikaga kõlar, millest üritatakse reeglina just hoiduda.


Sellessuhtes olen nõus, et kõik ülalolev jutt on vähemalt woofrite puhul teoreetilist laadi - reaalselt on see kastisiseste lainete mäng kõikide muude tegurite (näiteks auto kere) varjus vaevu aimatav.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 16.03.2009 12:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Siit olekski sobilik edasi minna antud konkreetse kasti autosse paigutamise juurde. Nimelt, olen antud kasti liigutanud auto pagassis (VW Passat Variant) aga KÕIGEST HOOLIMATA on juhiistmel nagu kiuste ikka interferentsi "lohk". Olen proovinud ka woofri kaldenurka muuta ja ette-tahapoole suunamist - aga ei midagi.
On kellegil konkreetse autoga kogemusi? Kas viga on autos või minus?

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 21.03.2009 20:47 

Liitunud: 18.12.2006 23:09
Postitusi: 409
Seoses eelmise postitusega tuli mul meelde,et minu autos läheb bass tiba kõvemaks, kui juhiuks avada? Kast on kinine ja element pagasniku luugi poole, autoks mazda 626 . Sellisel juhul oli ka kasti asetus vale?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 22.03.2009 01:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Ma ei ütleks, et vale. Pigem paratamatus.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 22.03.2009 01:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Õigesti häälestatud SPL kastid toimetavad sarnaselt .

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi: Milline kast Peerless XLS12 Car woofrile ja kes teeks?
PostitusPostitatud: 26.03.2009 18:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
See lohk just seal, kus kuulaja kõrvad, on enam vähem kõigis autodes olnud minu mälu järgi. Pole nendes, mille süsteem nii madalale ei mängi, veidi irooniline

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7