Streetrace.Org
http://streetrace.org/foorum/

Radaripüüdja
http://streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=9&t=116504
1. leht 1-st

Autor:  arrow [ 14.07.2013 13:04 ]
Teema pealkiri:  Radaripüüdja

On kellelgi reaalselt kogemusi radaripüüdjatega (antiradar, radaridetektor - heal lapsel mitu nime). Kasu on investeeringust? Vahele võetud politsi poolt?

Kas need on tegelikkuses ka ''avastamatud'' politsei ''radaripüüdjate püüdjate'' poolt?
Rohkem arukaid vastuseid, vähem moraaliloenguid.

http://www.kuldnebors.ee/search/varuosa ... uage_id=et

Autor:  caliman [ 14.07.2013 13:59 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

Mulle endale on juba tükk aega silma jäänud selline seade mis andoridi telefoniga töötab. Äkki keegi on kokku puutunud selle seadmega ja töötab Eestis?

Autor:  arrow [ 26.07.2013 19:12 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

teema väga vaikseks jäänud, kõik spetsialistid ja muud reisserid suvepuhkusel...

Autor:  caliman [ 26.07.2013 19:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

No tegelikult kes see ikka tahab rääkida oma kogemustest ja seadmetest mida kasutavad kuna diskopoisid käivad siin luuramas.

Autor:  Sten [ 28.08.2013 20:10 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

Mulle oleks nagu kuskilt meelde jäänud et mentide vastu püüdjad hakkavad teatud kaugusel signaali andma. Niiet kui oled maanteel üksik ja õigel ajal seadet välja ei lülita siis võib vahele jääda aga kui sõidad teiste läheduses ja õigel hetkel seadme välja lükkad siis ment ei tea millisest autost otsida.

Autor:  999JRX [ 09.09.2013 13:39 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

Toimib suurepäraselt, endal kasutusel "Whistler XTR265". Saan ka antud toodet pakkuda 200EUR

Autor:  eclipse [ 09.09.2013 13:42 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

999JRX kirjutas:
Toimib suurepäraselt, endal kasutusel "Whistler XTR265". Saan ka antud toodet pakkuda 200EUR


Suurepäraselt = ei ole nähtav radaritele, hoiatab kaugelt jne?

Autor:  neG [ 09.09.2013 13:47 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

Lugemist http://www.pm.ee/bikehelp/radar.html

Tsiteeri:
Oled tegutseja. Sul on alati kiire. Mõõduka sõiduga ei tee Sa kellelegi halba, kuid põõsas istub politsei.



Mis asi on radar ja mis asi on radari detektor?

Radar on seade, millega mõõdetakse liikuva objekti kiirust. Radari töö põhimõtteks on välja kiirgavate ning tagasi põrkuvate kõrgsageduslike signaalide aja vahe mõõtmine. Niimoodi saadaksegi auto liikumise kiirus. Põhiliselt kasutavad radarid lainealasid X (10500–10550 GHz), K (24050–24250 GHz) ja Ka (33400–36000 GHz), uuemad mudelid aga laserit. X, K ja Ka lained hajuvad eetris suhteliselt palju, seepärast on neid ka suhteliselt lihtne kinni püüda. Laseri puhul on asi tunduvalt kurvem. Laseri lainepikkus on umbes 904nm ja 300m kaugusel on laserkiir hajunud ainult 0,6m laiuseks, s.t. laseriga saab politsei väga täpselt välja valida "oma ohvri". Samuti on nii väikese kiire hajumise puhul probleemiks see, et sõites mõõdetava auto lähedal, ei pruugigi teada saada, et kedagi on mõõdetud. Niisiis, hoia pikivahet!

Kiiruse mõõtmiseks kasutavad politseinikud ka meetodit, kus mõõdetakse auto sõiduaeg punktist A punkti B. Teades punktide vahemaad, on kerge arvutada sõidukiirust. Kui kasutatakse seda kiiruse mõõtmist, ei aita mitte ükski radaripüüdja.

Ameerika Ühendriikides ja ka mujal kasutatakse nn. Safety Radar-eid. Seda tüüpi radarid informeerivad mitmetest teel tekkida võivatest ohtlikest olukordadest, näiteks teeremondid, ummikud, operatiivautod, kehvad ilmastikutingimused jms. Parimad radaripüüdjad oskavad kirjutada displeile üle 60 eri sõnumi ohtude kohta. Jääb vaid loota, et meie ametimehed arendavad trahvirahadega just seda liini.

Radari detektor e. radaripüüdja on seade, mis avastab eetris oleva radari poolt kiirgava kõrgsagedusliku signaali ja alarmeerib sellest juhti, aidates niimoodi ära hoida mõttetuid kukrukergendusi.



VG–2 ehk radaripüüdja püüdja

VG–2 seadmega on võimalik kindlaks teha, missuguses liiklusvahendis on radaripüüdja. Uuemad radaripüüdjad oskavad aga ennast VG–2 sedme eest peita. Tavaliselt kasutab politsei VG–2 seadet koos radariga, niisiis, kui radaripüüdja alarmeerib teid VG–2 seadme olemasolust, tuleb olla eriti ettevaatlik.



Kas radari detektor on seaduslik?

Radari detektoreid tohib müüa–osta, tohib omada, kuid ei tohi kasutada. Jätame siinkohal filosofeerimata, kas radaripüüdjate kasutamise ärakeelamine on inimõiguste rikkumine või ei. Vaatame asja praktilisest küljest.

Trahv radaripüüdja kasutamise eest on praegu (nov. 98) 50–100 päevapalka (1800.- kuni 3600.-).

Trahvid lubatud kiiruse ületamise eest on praegu järgmised: kuni 20 km/h 1–5 päevapalka (36.- kuni 180.-), 21…40 km/h 10–60 päevapalka (360.- kuni 2160.-), üle 40 km/h eest aga 60–150 päevapalka (2160.- kuni 5400.-). Päevapalk on praegu 36.- (alates 01.01.1998.a.). Praktika näitab, et radaridetektor tasub ennast ära juba esimese kuuga. Peale seda toodab ta selget kokkuhoidu.



Kuidas kasutada radaripüüdjat, et ei tekiks probleeme?

Ära hoia teda liiga avalikult. Ole valmis ta kiiresti ära peitma. Kõige paremad seadmed on juba autosse sisse ehitatud (andurid ja juhtpult eraldi).
Sõites kiiresti, ürita alati hoida mõni teine liikleja ees silmapiiril. Alarmi puhul on Sul siis aega reageerida. Võimalusel kasuta "sponsorit", s.t. sõida Su ees kihutavale autole järgi, hoides aga piisavalt suurt pikivahet.
Arvesta, et täiesti üksi maanteel sõites ei pruugi radaripüüdja Sind päästa – Sa ei jõua reageerida.
Õpi tundma "kuumi kohti", politsei poolt kasutatavaid trikke, radaripüüdja kasutusjuhendit jms.



Natuke politsei trikkidest

Üks lihtsatest politsei poolt kasutatavatest trikkidest: politsei sõidab rahulikult autode rivi järel ja vajutab korraks oma radari nupule. Nüüd kohe näha, missuguse auto juhi jalg instinktiivselt piduripedaalile vajutas. Niisiis – ole külma närviga! Iga piiksu peale ära pidureid talla. Kui aga tõesti juhtus nii, et vajutasid kohe pidurit ning hiljem nägid, et politseiauto on sabas, raba kohe mobiiltelefon, peata auto ja hakka helistamist teesklema.

Viimasel ajal on politseinikud "profülaktikat" tegema hakanud. Olles peatanud auto kinni, tulevad nad oma "toruga" auto juurde ning vajutavad nupule – ehk hakkab autos midagi pirisema. Jällegi, kui nii juhtus, raba ühe käega mobiiltelefon, teisega tõmba radaripüüdja toide välja ning peida radaripüüdja ära ja samal ajal karju "Halloo, halloo …" Mõistlik on kasutada radaripüüdja Auto Quiet Mode’t, s.t. peale esimesi piikse teeb radaripüüdja enda ise vaikseks.

Politseinikud juba teavad, et paljudes autodes on radaripüüdjad ja ega nad niisama õhku radarisignaale ei lase. Kui on näha, et tulev auto kiirust ei ületa, nad ei mõõdagi. Ja oma ohvri lasevad nad kah suhteliselt ligidale, et ta ei jõuaks reageerida. Arvesta seda kõike!

! Ära arva, et radaripüüdjaga võid Sa silmad kinni kihutada. Alles õiged sõiduvõtted koos radaripüüdjaga annavad Sulle mõnusa ja pingevaba sõidu.

V.20.11.98.

Autor:  neG [ 09.09.2013 14:00 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

http://www.amazon.com/Whistler-XTR-265- ... B001UALXG4 50 eur siin

Autor:  999JRX [ 09.09.2013 14:22 ]
Teema pealkiri:  Re: Radaripüüdja

eclipse kirjutas:
999JRX kirjutas:
Toimib suurepäraselt, endal kasutusel "Whistler XTR265". Saan ka antud toodet pakkuda 200EUR


Suurepäraselt = ei ole nähtav radaritele, hoiatab kaugelt jne?

Tallinn-Tartu peal 2km minimaalselt, ei tea kuidas neid anti-radareid kasutatakse, aga kuuldavasti lõuna-eestis neid autodes ei kanta. Jupodega teine lugu ilmselt.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/