Streetrace.Org
http://streetrace.org/foorum/

Kuulutused, hinnad ja müümine. Puust ja punaseks!
http://streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=63&t=108777
1. leht 1-st

Autor:  anryo [ 22.02.2013 17:22 ]
Teema pealkiri:  Kuulutused, hinnad ja müümine. Puust ja punaseks!

Olles aastaid jälginud erinevaid foorumeid ja kuulutuste saite, siis ma ei saa aru, miks osad inimesed panevad küll kuulutusi üles, kuid tegelikult vist müüa ei soovi. Ja kohati tekib tunne, et osad kuulutused on pandud selliste inimeste poolt, kelle jaoks müüdav ese on vist nii suure sentimentaalse väärtusega, et tegelikult nagu ei tahagi müüa. Aga kuna naine käskis vana kola maha müüa, siis on hea ette näidata pärast, "et aga ma panin ju kuulutuse ja keegi ei soovinud osta...!"
Ja mitte vaid selle foorumi kontekstis, vaid igal pool mujal ka.

Näited:
- kuulutusele ei lisata hinda ("Paku ise hinda")
- kasutatud asjade puhul ei lisata pilte ("Pildid lisan nädala pärast kui fotoka saan"). No pane siis kuulutus ka alles nädala pärast koos piltidega!
- kuulutusele ei lisata müüdava asja nime/mudelit ("Müüa woofer / võim / arvuti")
- kuulutuses on kirjas "Töötab / heas korras" vms. aga lähemalt uurides selgub, et automakil pole raami, telekal pult on puudu, ekraan on jubedalt kraabitud jne. See on oluline info ja peaks olema kohe kirjas!
- kontaktandmeteks on ainult "privaatsõnum", kuid neid ei loeta 2-nädala jooksul
- esialgne hind pannakse jube kirves ja siis "up'itakse" iga mõne päeva tagant ilma hinda alla laskmata
- või siis eelmisele täienduseks - hinda lastakase 300.- eur'istel asjadel alla stiilis "Up. Hind nüüd ainult 295.- eur!"
- kui teha 300.- eur asjale pakkumine 255.- eur (st. -15%), siis tavaliselt ei müüda vaid oodatakse veel kolm kuud, et lõpuks hoopis 250.- eur'iga maha müüa peale mitmeid up'imisi
- kui ise teed kõigile eelmainitud tingimustele vastava korrektse kuulutuse, siis on kümneid "pakkujaid", kes 300.- eur asja puhul pakuvad, et "Tavai, teeme 100.- eur ja tulen kohe järgi". Tehke normaalne pakkumine, ütleme 250.- eur ja ehk isegi võetakse vedu.

Soovitused:
- kui tahate müüa, siis tehke oma toode huvitavaks, et kuulutus paistaks silma, et lisainfo oleks kõik kohe saadaval linkide näol tootja kodulehele, piltidena jms.
- olge valmis esialgsest hinnast kiirele pakkujale andma ikka vähemalt 15% alla või jäätegi kuudeks müüma. Mõelge, kas te poes ostate midagi, kui allahindlus on vaid -5% või -10%? Kui suur peab Sportlandis või Stockmannis olema ale, et üldse kohalegi viitsiksite minna? -40%?
- enne piltide tegemist palun tehke asjad puhtaks ja pange lisaseadmed ilusti viisakalt sinna kõrvale. See näitab, et hoolitsete asjade eest mitte ei hoia neid kusagil kamina kõrval puukastis.
- mõelge, millist kuulutust või reklaami panete ise tähele ja mis info seal peab olema, et huvi tekiks. Kui „Klick“ teeb reklaami a’la „Müüa üliodavaid telekaid, tule kohale Viljandisse või helista ja küsi mis hinnad on!“ – kas tekib huvi omale uut telekat osta?
- kui teha müüjale pakkumine mingi hinnaga siis pole mõtet vastata, näiteks et "35.- eur on liiga vähe" vaid võiks kohe teha ka omapoolse pakkumise stiilis "35.- eur on liiga vähe, aga 40.- eur puhul olen nõus müüma". See säästaks mõtetutest edasi-tagasi e-mailide saatmisest ja teeks kauplemise kiiremaks.
- sarnane asi on ka kokkusaamise asukoha ja kellaaegadega. Pole mõtet vastata, et "kell 12:00 kino Kosmose juures mulle ei sobi", vaid võiks kohe kirjutada, et "kell 12:00 kino Kosmose juures ei sobi. Võiksime kokku saada kas samas kohas kell 14:00 või Rocca-al-Mares kell 16:00". Taas säästate teineteist e-mailide ping-pongist.

Edukat kuulutamist ja edukat müümist!

Autor:  Greenl1ne [ 23.02.2013 19:26 ]
Teema pealkiri:  Re: Kuulutused, hinnad ja müümine. Puust ja punaseks!

Palun inimesed lugege ! :bs

Autor:  intsu6 [ 04.04.2013 13:06 ]
Teema pealkiri:  Re: Kuulutused, hinnad ja müümine. Puust ja punaseks!

See võiks olla jah kleepsuks ja koguaeg silme ees. Hinnapoliitika ja uuenduse kohta võiks öelda seda, et see on iga inimese enda otsus, kui kallilt soovib kaupa müüa. Vahest juhtub, et leidub keegi, kes on nõus kalli hinnaga ostma ja tal on seda vaja. Vahest juhtub ka nii, et rahval ei ole üldse raha ja huvi isegi tasuta midagi kolme kuu jooksul ära viia. Aga tasuta ei saa ju müüa, mille eest seda internetiarvetki makstakse, kui "niisama" oma kraami jagada.
Aga kontaktandmed ja asukoht võiksid olla ikka elemntaarsed. Paljud asjast huvitatud viskavad mõtte peast minema kui tel nr puudu on ja u2u ei vastata, mis sellest et koguaeg uuendatakse teemat.
Tingimise seisukohalt on õige, et hinnast 15% prossa kohe alla teha peaks ikka võimalik olema. Ja 300 eurisele asjale 100 eurise pakkumise tegija saadan mina kuhugi karvasesse kohta. Mõistuse piires ikka.

Autor:  preda [ 04.04.2013 15:42 ]
Teema pealkiri:  Re: Kuulutused, hinnad ja müümine. Puust ja punaseks!

PM ju selline asi olemas ENNE KUULUTUSE LISAMIST viewtopic.php?f=25&t=106293

Lihtsam oleks adminnidel seda lihtsalt korrigeerida,kui uus kleeps jälle teha...aga kasu pole sellestki,kui enamus ei viitsi seda läbi lugeda :ouh

Autor:  anryo [ 21.08.2013 13:13 ]
Teema pealkiri:  Re: Kuulutused, hinnad ja müümine. Puust ja punaseks!

Vana teema jätkuks, et muide Audiklubis on väga ranged reeglid kuulutustele ja kui neid ei täideta, siis lihtsalt postitus kustutatakse. Ilma hoiatamata. Siin võiks sama olla.

Ja üleval oleva jutu täienduseks kaks asja (panin need ka üles kirja):
1. Kui teha müüjale pakkumine mingi hinnaga siis pole mõtet vastata, näiteks et "35.- eur on liiga vähe" vaid võiks kohe teha ka omapoolse pakkumise stiilis "35.- eur on liiga vähe, aga 40.- eur puhul olen nõus müüma". See säästaks mõtetutest edasi-tagasi e-mailide saatmisest ja teeks kauplemise kiiremaks.
2. Sarnane asi on ka kokkusaamise asukoha ja kellaaegadega. Pole mõtet vastata, et "kell 12:00 kino Kosmose juures mulle ei sobi", vaid võiks kohe kirjutada, et "kell 12:00 kino Kosmose juures ei sobi. Võiksime kokku saada kas samas kohas kell 14:00 või Rocca-al-Mares kell 16:00".

Autor:  JoosepT [ 02.04.2014 11:37 ]
Teema pealkiri:  Re: Kuulutused, hinnad ja müümine. Puust ja punaseks!

Tundub, et võimendite ostmine on veel tumedam maa, kui nende müümine.
Kes soovib võimendit osta peaks kuulutusse lisama kindlasti selle, et mille jaoks ta võimendit kasutada soovib, kas kõlaritele vahele või subwoofri jaoks. Mitme oomised mähised subwoofril on? Kui suurt võimsust tarvis on? Kui ise ei tea, siis subwoofri mark ja mudel kirja panna, abiks seegi.

Liiga tihti on kuulutused sarnased:
viewtopic.php?f=25&t=131834
Saa siis aru, mida vaja on.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/