Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 05.05.2024 01:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 77 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 10.01.2009 23:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.11.2008 22:31
Postitusi: 100
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Tere,
Kätte hakkab jõudma aeg, mil tarvis auto soetamise peale mõtlema hakata. Niipalju kui olen erinevate masinatega sõitnud, on muljet avaldanud diislite ökonoomsus. Nüüd hakkasin vaatama auto24-st kandidaate ning tuttavatega nõu pidama. Sellist sõidukit nähes ütles mulle vend (kes on roolis olnud 7-8 aastat), et ära elu eest osta vana diislit. Kuna olen 18 ning keskkool veel pooleli ning mõtetes mõlgub ülikool, ei tule see raha vast nii kergelt ning prioriteediks liikuri puhul olekski ökonoomsus. Niipalju kui mina diislitega liigelnud olen, on kütusekulu ikka märgatavalt väiksem. Venna sõnul aga peaks neist iga hinna eest hoiduma. Nüüd olengi dilemma ees, kas valida "ebakindla mootoriga öko diisel ja seda kalli raha eest remontida" või leppida suurema kütusekuluga bensiiniga? Ütlen igaks juhuks ka et vaatan 35-45k hinnaklassis olevate autode poole. Saan aru et pole olemas odavat ja head, kuid omaduste pingerida oleks: Ökonoomsus (ka remondi suhtes), Mugavus (nt. elektriaknad ja peeglid oleks plussiks), Võimsus (mis pole tegelikult üldse tähtis).

_________________
Oasis Solutions - veebilehtede valmistamine, värskendamine, optimeerimine


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 10.01.2009 23:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
Vana passat 1,9 diisel.. juba säästu ja lollikindel. Ruumikas ja kõike mida vaja, eriti kui raha ei ole palju loopida ja teinekord hea ka sõpradega peol käija ja asju vedada.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 10.01.2009 23:28 

Liitunud: 18.06.2003 01:12
Postitusi: 164
Asukoht: tallinn
kui raha pole palju, siis kõige parem valik oleks, mingi lihtne ja levinud auto(golf, focus, astra jne) kuna neil jupid odavad, kõik romulad juppe täis, iga vanja remondib jne, ja mida lihtsam auto seda vähem läheb asju katki ja seda vähem peab remontima, kui nüüd võtta selle loogika järgi diisel siis diislil palju juppe rohkem kui bensukal, turbo ja eelsüüteküünlad ja aku peab korralik olema jne, ja vaadates diisli viimase aja hindu siis need oluliselt kõrgemad(vanasti oli ka disla auto soetus kallim), oleneb palju sõidad, kui vähe siis pole mõtet diislil. ja oleneb autost kui võrrelda mingit 4l disla ja bena jeepi on suur vahe kütuse tarbmisel, kui aga pisikesi autosi võrrelda siis mõni liiter vms vahet on ju väike, sinu kriteeriumite järgi eelistaks 316, 318 või parem 318is.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 10.01.2009 23:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Tsiteeri:
Vana passat 1,9 diisel


Annaks ka sellepeale hääle, paljudel sõpradel sama mootor kas siis golfi või passati peal, ja väga hästi peavad vastu, ja ei võta kütet ka ...

W124 diislid pidid ka vastupidavad olema, ega ilmaasjata taksod ei olnud vast..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 10.01.2009 23:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 21:39
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn
Vana diisel on väga hea täpselt nii kaua kui sul kõrgsurvepump / turbo töö lõpetab või pihustid umbe lähevad. Palju kiidetud VW 1.9tdi peale läks mu tuttaval hiljuti just sutsu üle 10000EEK'i :wink:

Vastus sinu küsimusele :

JAH, diisel on saatanast ning seda tasub osta vaid uuena / vähe kasutatuna.

_________________
W12


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 10.01.2009 23:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
tr22nsmees kirjutas:
Vana diisel on väga hea täpselt nii kaua kui sul kõrgsurvepump / turbo töö lõpetab või pihustid umbe lähevad. Palju kiidetud VW 1.9tdi peale läks mu tuttaval hiljuti just sutsu üle 10000EEK'i :wink:

Vastus sinu küsimusele :

JAH, diisel on saatanast ning seda tasub osta vaid uuena / vähe kasutatuna.


10 000? mis tal seal nii väga ära lagunes siis?
Ei ole mina isiklikult kl kuulnud et kellelgi selle 1.9 disalga mingeid erilis probleeme oleks. Nii vanade kui uutega.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 00:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 21:39
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn
Kõrgsurvepump otseloomulikult - ühel heal päeval lihtsalt enam ei töödanud ning oligi kõik.
Kuna lammutustes on see kuum kaup ning hinda küsitakse üsna vihast, siis ei näinud põhjust osta poolpidust juppi vaid lasi olemasolevat remontida. Nende diislitega ongi täpselt nii, et kuni mingi momendini säästad kütuse arvelt väga edukalt ning kui lõpuks midagi laiali lendab, maksad 1 korraga kogu võidu tasa.

_________________
W12


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 00:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.11.2008 22:31
Postitusi: 100
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Luuavars teeb ka kord aastas pauku. Üks mootor mitmesajast/-tuhandest läheb ikka rikki. Sama on iga liikuva asjaga. Lihtsalt mind huvitab see, et kas diisli rikkiminemise tõenäosus on väga palju bena omast suurem ning millised on töökindlamad nende seast.

_________________
Oasis Solutions - veebilehtede valmistamine, värskendamine, optimeerimine


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 00:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
suht kalliks läks, siis tal asi.. usun et oleks odavamalt hakkama saanud kui oleks otsinud.
Aga ega need kõrgsurvepumbad nii tihti ikka lähe, samamoodi võib minna hammasrihm ja siis maksad lolliks ennast (olenevalt muidugi mootorist) aga seda võib ka bensukal juhtuda.

Pm ise isiklikult kiidan diisleid, vähemalt neid millega endal kogemused olemas.

Üks oligi siis 1.7 diisel vecu.. mootoriga polnud yhtegi probleemi 4a jooksul. siis oli vanem passat 1.9disla.. 3a ja mitte ühtegi probleemi mootriga ja nüüd uuem passat 1.9 tdi(2000a) ja alhambra 1.9tdi (2001a) ja mõlemaga pole seni probleeme olnud mootori koha pealt (2a peres olnud need).

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 01:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Ei diisel ei ole otseselt saatanast, aga neil pead silmas pidama teatud omadusi siiski.
Millest siis alustame?
Diisel jaamas kallim, kui bens, kui jaamast ostad siis täiesti mõttetu on diiselautot pidada.
Küsimus, kui palju sa sõidad? Kui 25 000 aastas ja jaamast ostad diislit siis täiesti mõttetu diisel.
Diislile meeldib vähem solkküte kui bensule, kõrgsurve pump kohe kannatab ja selle remont on kallis.
bensukal on ka küünlad, ainult natuke odavamad, kui diislil.
maanteel diislil ja bensukal ei ole palju vahet, suurem vahe tuleb välja ikka lühikeste otstega külma mootoriga ja linnavahel üldse, aga sa ei sõida ju linnas 40 000 aastas ja ka siis on küsitav.
Diiselautod on reeglina suurema läbisõiduga, kui bensukad, mistõttu probleeme rohkem, seda enam, et korralikku vana diislit ei taheta maha müüa.
Kui diislit tahad osta, siis mingi odavam ja töökindlam lihtsam ja ainult juhul, kui saad kuskilt odavalt kütet, praeguste hindadega näiteks 8-9kr liiter.
vanal mersul 200 ei olegi turbot, veel liigub ka hulganisti ilma turbota diisleid.
vana diisliga talvel probleemide oht üsna suur, aku peab korralik olema, plokisoojendus on õnnistus.

Ühesõnaga, kui kütet odavalt ei saa ja palju ei sõida võta bensiin, see siiski vähe töökindlam ja pole kõrgsurve pumpa, mis saaks niimoodi lennata kehva küttega,bensuka remont ka tunduvalt odavam, kui bensule ka halb küte midagi teeb, käima saad talvel ka kenasti.
hammasrihma kohta niipalju, et kui ostad hammasrihmaga auto, siis vaheta sellel hammasrihm kohe ära olenematta sellest, mida müüja räägib, mitte odava vastu vaid korraliku, muidu võib enne hammasrihma uut vahetust lennata.
Diislitel on ka osadel hammasrihm täitsa olemas.
osadel mootoritel ei juhtu midagi, kui hammasrihm lendab, aga millistel täpselt, seda ma ei tea.
Niipalju tean, et ühel asconal lendas 1,6 mootoril ,midagi ei juhtunud, siis ühelö 1995a 1,8 passatil lendas ei juhtunud samuti midagi.

ahjaa, kindlasti hoia eemale bmw diislitest, sääst on absoluutne null, nende remont on sigakallis ja ökonoomsust pole nii vanade bmw diislite puhul ollagi ja usu mind vigu neil esineb.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 01:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
Jah, rohkem tasuks võtta mõni öko bensiini mootoriga isend, samas kui sõitmis palju siis võtaks ma pigem Diisli, mina kui volvo omanik võtaksin Diisel Volvo 850 2.5 TDI 103kw. Läheb hästi edasi ning linnas võtab kusagil 6l/100´le ( eelpool mainitud 103kw. ´ne on Audi mootor mida topiti peale ka volvole )

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 01:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
andres393 kirjutas:
Jah, rohkem tasuks võtta mõni öko bensiini mootoriga isend, samas kui sõitmis palju siis võtaks ma pigem Diisli, mina kui volvo omanik võtaksin Diisel Volvo 850 2.5 TDI 103kw. Läheb hästi edasi ning linnas võtab kusagil 6l/100´le ( eelpool mainitud 103kw. ´ne on Audi mootor mida topiti peale ka volvole )

6 võtab ta sul võibolla väikelinnas, mitte tiheda liiklusega tallinnas, kus on vähemalt 8 garanteeritud. Pparaku linnakulu mõõdetakse suurlinnas, ehk siis eestis tallinnas.
Edasiseks infoks soovitan luged,a minu eelmist posti, mis juhul tasub diislit osta.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 14:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
Kuna ma elan Pärnus,( enamus ajast liiklen just Pärnu linnas ) ja saan 2,5 TDI küttekuluks linnas 6l/100le siis pean ma ikkagi arvestama et mul võtab ta 8. Kuna linnakulu mõõdetakse Tallinnas? :lol


Aga teemasse kah, üldjuhul tõesti. Kui sa ise kusagilt odavalt diislit ei saa siis ega ta suurt ära ei tasu, juhul kui ei ole aastas ei kogune meeletult kilomeetreid.

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 14:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
andres393 kirjutas:
Kuna ma elan Pärnus,( enamus ajast liiklen just Pärnu linnas ) ja saan 2,5 TDI küttekuluks linnas 6l/100le siis pean ma ikkagi arvestama et mul võtab ta 8. Kuna linnakulu mõõdetakse Tallinnas? :lol


Aga teemasse kah, üldjuhul tõesti. Kui sa ise kusagilt odavalt diislit ei saa siis ega ta suurt ära ei tasu, juhul kui ei ole aastas ei kogune meeletult kilomeetreid.

tead 2,5td ei võta sul mitte mingil juhul 6 ka mitte pärnus, palun jäta valetamine juba ükskord.
võibolla vaid väga hõreda liiklusega on see võimalik, seda ka võibolla.
Ma ei saa aru on need 5 ja 6 mingid moenumbrid, et kõik neid valetavad oma autodele? isegi 2,8 mootoriga 5 seeria bmw-dele.
Võiks lihtsalt leppida reaalsete kuludega, kui jõuad autot pidada siis ok ju, võtab palju võtab.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Viimati muutis part1, 11.01.2009 14:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: On siis diisel saatanast?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 14:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
nõustun pardiga, Linnas ei võta su 2.5 disla elueales 6l sajale.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 77 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7