Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 04.06.2024 07:28

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 135 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 01.12.2009 22:05 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.01.2005 22:02
Postitusi: 2505
Asukoht: Pärnu/Tallinn
heytherechaps kirjutas:
ViktorT kirjutas:
Või on see fenomen mängus, et esimene auto, vaja kamraadidele näidata midagi ?
Enne võiks sõitma õppida ...


Ütleme nii, et sõitnud olen juba 16. eluaastast saati (praegu vanust 20) ja päevas nii 100 km ligidale. Kui Soomes tööl käisin, oli minu liikuriks tööandja V8 mootoriga pill. Kuna perekonnas on samuti suure kubatuuriga masin (4.4 v8) ja teine 2.2l turbo, siis lähtun just sellest vaatevinklist. Hätta mind ei jäetaks auto ülalpidamise poolelt, kuid üritaks vanemaid just vähe segada. Ja kui sa ikka üle 200 kW-se masinaga oled sõitnud aastaid, siis on lihtsalt ebamugav minna 1.6l masina peale.



Ma läksin vahepeal 191kw masina pealt 30kw masina peale ja ei näinud küll mingit probleemi.

_________________
MB 200 W123 ´77 -> Saab 9000 2.0T ´93 -> Rover Mini 1.0 ´92 -> VW Passat Variant Syncro 2.8 ´99 -> BMW M535i '86 / Chrysler '05 -> Audi A4 3.0Q '05


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 02.12.2009 00:57 

Liitunud: 06.10.2003 12:23
Postitusi: 61
Asukoht: Tartu
ViktorT kirjutas:
Kainelt ja loogiliselt mõtlevale inimesele on see paras huumori teema :D
Töötule õpilasele 135kw auto, hooldada seda hiljem romula juppidega ja sõita 5km päevas ...

Säästlikule õpilasele soovitan mina jaapani autosi, corolla/civic 1.4/1.6 vms.
Ei lagune need ja mootorid on eriti vastupidavad !

Või on see fenomen mängus, et esimene auto, vaja kamraadidele näidata midagi ?
Enne võiks sõitma õppida ...



Sirvisin seda teemat ja mõtlesin, et nüüd on Viktori arvamus veel puudu, oleks täispauk.
Endal oli ka väike mõte juba tekkinud mida kirjutada/soovitada.

Ja kurat siis loen Viktori posti ja täpselt minu sõnad noh.

_________________
M62TUB44 + 420G


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 16:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.11.2009 20:35
Postitusi: 459
MA ütleks, et tulemas on järjekordne Soomes töötav kõvataja. Auto ostetakse viimaste/laenatud rahade eest ja ollakse äss. Ise ostaks selle raha eest mingi pommikindla mootoriga auto, nt. audi C4 2.5diisli või vana e klassi mersu. Kütet võtavad mõistlikult, edasi liiguvad, ei lagune ja mis peamine- raha jääb üle. Ja vot selle ülejääva rahaga paranda oma elukvaliteeti ja proovi emme nisa otsast lahti saada :uhoh
Nüüd tuleb kindlasti 100 matsi kes kes ütlevad, et need autod on ürgajast.....no las olla, punktist A punkti B viivad sama hästi kui uued autod.

_________________
Coupe 2,8Q


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 16:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.11.2008 23:28
Postitusi: 948
Asukoht: Tartu city
tähtis ongi ,et saad liikuda a-st b-esse. Mis võtaks vähem bena ja ei lagune nii hullult.

_________________
Tuuliku Car Service Oü. Keretööd ja värvimine ! https://www.facebook.com/T.Car.Service
Rehvi vahetus 25€ jooks Nr 56866452 ! http://www.tuuliku-car-service.eu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 16:35 

Liitunud: 09.08.2009 13:08
Postitusi: 34
Ma ei tea, kas see on eestlastele tüüpiline kompleks või kius, aga alati meeldib nii mõnelegi rünnata küsijat igast ebamääraste ja teemaväliste väljaöeldutega. Mis mõttes kõvataja? See et ma kunagi Soomes tööl olin? Või mis mõttes? Ma ei saa aru täpselt.

Nagu räägitud, pool auto hinnast finantseerin mina lähitulevikus tagasi. Kui see peaks kellelgi tuju paremaks tegema.

Jääge ikkagi teemasse ja soovitage konstruktiivselt konkreetseid mudeleid. Laias laastus ehk mis on teada kindlad masinad. Konkreetse väljavalitud isendi jaoks lähengi kohale ja vaatan asja üle, võib-olla koos mõne teadjamaga, võib-olla mitte.

C4 A6 ongi praegu silma jäänud masin. Lihtsalt vanasti ei olnud diiselmootorid nii efektiivsed kui nad tänapäeva on, või eksin? Olid neil kübemefiltrid ja asjad vahel, aga ikkagi - ei taha päris sellise tahmapilvega ka talvel ringi liikuda.

Lisaks: kui ma hakkan üksinda elama kuskil 1-2 toalises korteris, siis miks ma ei või endale edaspidi kallimat autot osta? Ei tähenda see automaatselt, kogu säästud selle alla matan. Pigem vaadake mõne keskeakriisis oleva pereisa poole, kes liisib riigi keskmise palgaga mõne 400-500k maksva masina ja siis raskusi pere toitmisega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 17:00 

Liitunud: 09.08.2009 13:08
Postitusi: 34
No on mis ta on, aga 4k kuus 10-11k'se neto puhul oleks liig :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 17:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Mitte paha pärast, aga kas see teema ammendatud ei ole juba ? Soovitusi ju küll..
Millal ostma hakkad ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 19:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.01.2005 00:24
Postitusi: 711
Asukoht: Tallinn-Keila kiirliin
Sa hakkad eluks ajaks endale ühte autot ostma? Ükskõik, kui ideaalset sa otsid/leiad, mingi aja möödudes tahad seda välja vahetada. Jah sa praegu mõtled kindlasti, et seda ei juhtu, aga nii ta läheb. Niiet mina sinu asemel ostaks midagi, millel on väga hea hinnapakkumine (lihtsalt soodne hind, kellegi hädamüük jne). Küll mingil hetkel hakkad ise ka aru saama, mida sa tegelikult tahad.

_________________
Firebird '83, AZLK 412IE '72, WJ 4,7 '01, Q7 4,2TDI '07, Stella ja Bauhausi aiakäru


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 19:30 

Liitunud: 09.08.2009 13:08
Postitusi: 34
krss,

täpselt, diislit ei sooviks väga. Peres on meil olnud nii E39 530i kui 530d. Ja oleme ausad, diisli plõrin lihtsalt kaotas BMW-le selle omase R6 hääle ära. Seda siis 530i-ga võrreldes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 22:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.01.2005 00:24
Postitusi: 711
Asukoht: Tallinn-Keila kiirliin
Ütleks nende amortide vastupidavuse kohta ka sõna sekka. Kunagi peres olnud '87 aasta Saab 9000 sõitis meie käes ca 200 tuhat. Amorte ei vahetatud kordagi :) Enam kahjuks ei mäleta, kas amordid olid all originaalid või mitte. Lõpuks, kui auto maha müüdi oli läbisõit ca 400-450 tuhat. Kere väsis ära :) Samas praegu oman uuema kerega 9000't ja ausaltöeldes suhteliselt vastikult palju laguneb ikka.

_________________
Firebird '83, AZLK 412IE '72, WJ 4,7 '01, Q7 4,2TDI '07, Stella ja Bauhausi aiakäru


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 23:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2008 13:38
Postitusi: 1359
Asukoht: Tartu.
Krss tekstist lõigud:

Tsiteeri:
Granada on stabiilne ka 200-ga sõites, kuid siis saavad pöörded otsa. Kuigi iga e39 on kiirem, siis mis tähtsust see omab?

Olin eelmisel suvel paar kuud sunnitud sõitma täiesti korraliku Granadaga (enda E34 keretööde ajal) ja see oli 2.0 ning 200km/h poleks mingi valemiga välja läinud. Aga siiski suurematel kiirustel ei olnud stabiilsuset juttugi. E39-ga väga kohatu võrdlus.

Tsiteeri:
Ford Granada paneb just mugavuses päris pika puuga mistahes tehaseseades e39-le

:lol Tagumine iste oli küll hea pehme aga esimesed diivanilaadsed istmed ei paku kurvis absoluutselt külgtuge ja e39 esiistmed on igas võtmes mugavamad (kurviline tee jne.)

Tsiteeri:
Granada on vanakooli vedrustusega, st ei teki tahtmistki sõita slaalomit kanalisatsiooniluukide vahel jms, samas iga e39-ga, millega mul on sõita õnnestunud, kantakse kõik need löögid salongi üle ja ka kummimüra kostub tuppa

See sama lause "vanakooli vedrustus" ütleb juba, et see ei ole hea kurvisuutlikkusega auto. 100 ja edasi kiirusel on seal juba päris kõva rehvisahin, tuulevihin ja mootorimüra. E39 kõvasti vaiksem.

Tsiteeri:
Granada pöörderaadius peaks olema u pool meetrit kehvem kui e39-l, kurvisuutlikkus on vaid grammi jagu kehvem

Kurvisuutlikkust juba mainisin enne. Järsemas kurvis tekib tunne, et kohe-kohe läheb ümber. Jälle võrreldamatu argument E39 suhtes.

Need on hoopis erinevast klassist masinad ja nende omavaheline võrdlus tundub mulle paras huumor.
Isegi pärast enda E34 istudes oli hoopis inimlikum tunne sõita.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 04.12.2009 23:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.11.2007 20:11
Postitusi: 1769
Asukoht: vantaa
kui näiteks teema alustaja võtaks ette selle pildi millega soomes noored sõidavad oleks see ikka täitsa ohkama panev. Keskoolis/ülikoolis vms õppiv õpilane ikka endale naljalt mingi 150 + kw asja perse alla ei osta. Pigem need liiguvad siin oma 85-92a. autodega ringi. Mingit a8 või 750 bemmi vaevalt kellegil näed... ennem lasevad siin vectrate,micrate ja corolladega ringi mis mittemingit raha ei küsi.

_________________
1 tekiila, 2 tekiila, 3 tekiila, 4 tekiila, 5 ketila, 6 kilate, ... , 10 telika


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 05.12.2009 01:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.06.2006 18:50
Postitusi: 3066
Asukoht: Viljandi/Kuopio
Saage sellest soomlase ja eestlase auto valikust juba yle(võrdlusest). Seal on luxuslikema ja tavaliemate autode hinna vahed esitex kõvasti suuremad. Liikumise vahemaad on suuremad, automaxud erinevad jne. Ei saa võrrelda, et eestlane sõidab 750 ja soomlane 316ga. Kui põder sõidab igapäevaselt yarisega siis tal kodus seisab yx camaro näitex.

_________________
"sülearvutite remont ja hooldus" Tartus(ka saatmisega yle eesti) 51 936 191
Ford F-250 HDedition , Mitsubishi Eclipse GSX, Skoda Superb TSi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 05.12.2009 02:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
ok, mõtlesin ka tükk aega, mida siia kirjutada, aga päris täpselt on seda keeruline kirja panna.

"Kaabakaz" jaoks: "ei meeldinud" on tegelikult väga õieti öeldud. Hakkasin mõtlema, et ega mul vist pole ka olnud ühtegi autot, mis mulle tegelikult ei meeldiks. Selles mõttes, et kes see ikka tahab hommikul istuda autosse, mis sulle tegelikult ei meeldi, aga ostsin ta sellepärast, et teised soovitasid. Loomulikult on ka väga palju inimesi, kelle jaoks on auto vahend punktist a punkti b sõitmise vahend ja ülejäänud on suva. Mina siiski ei hakka ostma autot mis mulle üldse ei istu (eriti just välimuselt). Hinnaklass ei ole isegi oluline (ei põe sõita ka vana „panniga“, kui ta tehniliselt ok) - pigem just meeldivus. Minu autod on ka erinevatel aegadel jäänud soetushindadesse 3 000-330 000 (kallimad küll liisingu abiga).
Samas see meeldivus/mittemeeldivus on ajas väga muutuv nähe. Kunagi absoluutselt ei istunud E60/E61 BMW. Täna on aga auto mida niimõnegi korra olen kaalunud oma järgmiseks sõidukiks. Tegelikult oli soetamisprotsess juba paari tunni kaugusel, isegi liisingu jah oli olemas. Siis sai aga avastatud, et saksas on nende hinnad soodsamad kui siin ja oleksin selle tehinguga oluliselt kaotanud (oli üks vahetustehing).
Siin tuleb aga tegelikult mängu teine külg, ükskõik kui palju sa ratsionaalselt ei mõtleks siis lõplik otsus tuleb ikka lõpuks tunnete baasil. Foorumites suhteliselt palju märkeid, et nende autode roolilatid ei pea vastu ja vahetus oli vist nii 25000 ringis. Kes tahaks kohe endale 25000 kuludesse arvestada. Võimalik et siiski enamus ei mõtle nii tunnete baasil, aga kahjuks ta nii on lõpliku otsuse tegemisel. Minul näiteks oli tükk aega 2 lemmikautot, Peugeot 206 (omapärane disain sellel ajal, aga prantslast enam ei taha) ja E38 7ne BMW. Mõlemad autod sai ära proovitud, ja loomulikult tol ajal saada olevad tippmudelid (ehk S16 ja 750). Mõlemad autod on vist sellised autod, mille soetushind-müügihind-muud kulud on mul kõige rohkem maksma läinud niiöelda ülalpidamise osas. BMW pidas minu käes vastu 9 kuud, siis tõesti ei viitsinud enam raha sisse matta. Samas pean siiani parimaks autoks mis mul olnud on. Just salongi mugavus, stabiilne juhitavus jne. Peale seda sai paari Corollat omatud ja ei pidanud mingite varuosade peale mõtlema (ühe muidugi ostsin salongist uuena – ehk üks esimesi uusi Corollasid mis Eestisse tuli, ostsin pildi järgi). Kahjuks oli aga ka viimane viga, sest käigukastiga sai natuke rappa mindud (poolautomaat polnud see mida oodanuks), seetõttu sai ka lõpuks ära müüdud. Samas hinnakaotus salongiautol aasta hiljem müües oli ikkagi kordades väiksem kui 7se peale kulunud 9 kuuga.
Seda enam, et teemast järeldub, et eks see auto raha + bensuraha tuleb kuskilt mujalt ja seega ei pea väga ratsionaalselt mõtlema. Niikaua kui seda ei ise ei pea teenima või see enamust su sissetulekust ei neela, ei hakka keegi ka väga kalkuleerima. Ma näiteks ei arvanud ka diiselmootoriga autodest midagi, pigem meeldiselt 100kw + väikeautod, mis liikusid piisavalt eduliselt linnas. Ükskord aga tulin saksast tagasi ühe diiselautoga ja avastades kui vähe võib auto võtta ja kui normaalselt ta selle juures liigub, siis on viimased paar aastat kippunud mu igapäevaautod diislid olema. Raha jääb rahakotti oluliselt rohkem alles ja diisel annab ka väiksemate kilovattide arvu juures oma väändega linnas piisava kiirenduse (enamus diisleid on jäänud sinna 70kw alla nüüd). Ja peale seda hakkasid sõbrad millegipärast pikemate otsade jaoks mult autot laenama  ja nüüd üks plaanib ka järgmiseks autoks dislat (enne naeris traktoriteks, millest suure kaarega mööda käis).
Ühesõnaga ma arvan, et lõppkokkuvõttes ärge püüdke inimeselt ära võtta iseavastamise rõõmu, eks õige autoni jõutakse niikuinii proovimiste ja vahetamiste teel. Eks kui inimene peab ise autot ülal pidama hakkama, küll ta siis ka hakkab rohkem kaalutlema mida võtta. Samas loomulikult ei ole mõtet tõesti võtta ka mingid luksusklassi masinat töötu õpilasena, eh siis päris teise äärmusse ka pole mõtet laskuda. Loomulikult saab ka sõita niikaua kui midagi küljest kukub, aga mis lõbu on siis sellist autot omada, kui sa ei saa sealt seda naudingut, mida te peaks pakkuma. Eks praegu on sellised pool auto24 täis. Pigem alusta otsinguid sellest, et proovi erinevaid autosid ja leia selline mis sulle meeldib. Vaata parem üle, kuidas salong tundub jne. Sellel 7km lõigul tõesti äkki pole vahet, aga pimemal sõidul võiks ikka vähe mugavam iste olla. Audide sportlikumad küljetoed on täitsa head (Endal oli 2003 Audi A4 nendega, ka Golf 4 sportsisu oli täitsa mõnus – samas parim oli ikkagi E38 el istmed, millel sai ka seljatoe ülemis poolt keerata, seal leidsin ikkagi parima asendi). Võimalusel katsu ka pikemaid proovisõite just samal eesmärgil teha, et kuidas see iste tundub jne. Muidugi kasutatud auto puhul on see vähe keeruline. Kui ma mõned aastad tagasi uut autot otsisin, siis sai ikka pea kuu aega erinevate autodega proovitud ja mitte 15 minutit müügimehega linna peal vaid enamus autosid olid ikka nii päeva enda käes. Kes vähemaga nõus polnud need langesid lihtsalt valikust välja ja kõik. Sellel hetkel oli veel müügis eelmise põlvkonna Corolla ja auto sain reede õhtul salongist kellal nii 25 km ja eelmisel päeval regatud. Kui nad auto esmaspäeva hommikul kätte said oli nii 600-700km kellal. Aga mis teha, lõpuks ostsin sama mudeli Corolla ära ka (mitte küll päris uue, aga nii paar aastat kasutatu) ja lõpuks ka uuema uuena esindusest. See muidugi põrsas kotis. Tegelikult planeerisin algul üldse Aurist, aga kuna Corollasid lubati mitu kuud varem, siis võtsin selle, kuna see eelmine olemasolev Corolla sain paari nädalaga müüdud ja seega oli vaja kiirelt kätte saada uus. Muidugi Aurist põrsas kottis ostes oleks oluliselt suurema vea teinud, sest mulle see kõrge keskkonsooliga salong ei istu. Paremat jalga häiris, kui hiljem proovitud sai salongis.
Ehk siis katsu kaalutlevaks jääda, aga vaata ikka auto mis sulle meeldib (proovi sõita) ja siis küsi juba konkreetse auto kohta. Sedasi jäädaksegi sulla oma lemmikuid kiitma.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis auto osta töötule õpilasele?:P
PostitusPostitatud: 07.12.2009 13:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
töötu õppilisale on mõttekas osta kuukaart ühistranspordi peale

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 135 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7