Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 02:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 28.06.2012 17:52 

Liitunud: 01.05.2006 21:45
Postitusi: 221
Asukoht: Tallinn
Minu teada peab ostja müüjale vead hüvitama ja auto ostueelse seisundi taastama, kui plaanib auto tagasi anda? Päris nii see ei käi, et lased mootori/käigukasti laiali ja siis annad rahumeeli auto tagasi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 29.06.2012 16:17 

Liitunud: 01.08.2010 08:02
Postitusi: 120
Asukoht: Tartu
Aga siis oleks ka selline olukord ju võimalik.
"ostja" teeb pangaga lepingu, allkirjastab ära kõik, saab juriidiliselt auto "omanikuks"

Auto jääb vanale omanikule 2 nädalaks kätte ja sõidetakse sodiks.. :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 30.06.2012 14:45 

Liitunud: 04.03.2004 01:06
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Minu meelest oleks/on igati loogiline auto müük:

1. Esmatutvumine / proovisõit
2. Tehniline kontroll / ajaloo päringud
3. Võimalike vigade kokkulepped / hinna lõplik kokkuleppimine
4. Omanikuvahetus / auto ja raha vahetavad omanikku.

Kui nüüd aga asi liisingusse läheb ja tagasi tuleb kahe nädala pärast määrdununa/mõlkide-kriimudega jne?
Kes hüvitab? Korralik keemiline korralikus kohas maksab juba paarsada euri.
Samuti kuidas autot hoitud on ja sõidetud ehk tehnilist olukorda ju raske kontrollida.

Oleks tegemist mingi suvalise paar-kolm tuhat maksva igapäeva hallimaasi autoga siis vast niipalju ei põeks,
aga kui räägime nn. tuunitud pool hobiautost mida on piinliku pedantsusega hoitud ja lakutud siis..?

Igatahes minu vastus ostjale oli algusest peale ,et enne autot ei saa kui minul rahad käes ja et kui soovib siis auto seisab need kaks nädalat puutumatult.
Kuigi oli juba tehtud hindamine, panka avaldused ,ning asi juba suht lõpusirgel otsustas ostja viimasel hetkel loobuda,
sest tahtis siiski kohe autot kätte saada.
Arvan et kui siiski on leitud sobiv auto ja sa tõesti seda tahad siis pole probleemi see kaks nädalat oodata.
Eks ostja enda mure, hindamise ja muud võimalikud kulud kandis tema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 10.07.2017 00:48 

Liitunud: 10.07.2017 00:25
Postitusi: 1
Leidsin siit sellise huvitava vana teema.
Kas praegu on ka samamoodi, et firmalt eraisikule liisingu kaudu ostetud kasutatud auto võid rahumeeli 14 päeva pärast tagasi viia ja lisaks sellele nagu viidatakse https://ostatargalt.ee/kasutatud-auto/ kommentaarides lehe all, siis võib rahus 2 aasta jooksul kõik remondid küsida müüjalt?
Kuidas reaalne praktika on tänapäeval?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 10.07.2017 13:25 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
gmail kirjutas:
Leidsin siit sellise huvitava vana teema.
Kas praegu on ka samamoodi, et firmalt eraisikule liisingu kaudu ostetud kasutatud auto võid rahumeeli 14 päeva pärast tagasi viia ja lisaks sellele nagu viidatakse https://ostatargalt.ee/kasutatud-auto/ kommentaarides lehe all, siis võib rahus 2 aasta jooksul kõik remondid küsida müüjalt?
Kuidas reaalne praktika on tänapäeval?


See vist päris nii pole. Aga firmalt liisides on Sul võimalus kahe aasta jooksul pretensioone esitada ja kui kaubale ei saa, siis ka kohtusse pöörduda. Praktikas ilmselt paljud seda ette ei võta, kuna seotud omajagu kuludega ja alati pole kindel, et sealt midagi saada ka on. Otseloomulikult, kui paar kuud peale ostu mootor laiali lendab siis ilmselt viisakamd ettevõtted on nõus sind ära kuulama ja ehk ka mingit lahendust pakkuma. Aga 20 kuu pärast minna kuskile firmasse ulguma, et klotsid on vahepeal ära kulund, on ilmselt suht mõttetu ettevõtmine.
Siin koguaeg jahutakse, et kui auto ära kraabitakse-lõhutakse-hooratakse 14 päeva jooksul. Samas võib ka lihtsalt olla, et "võtad multivani liisingusse" ja tood sama puhtalt ja viisakana tagasi ainult vahepeal käisid eurotripil ja tõmbasid 6000km kellale juurde.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 20.07.2017 10:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Seda multivani värki olen kuulnud tehtavat ka, aga ilmselt toimib see heal juhul niikaua, kui kuskilt väikselt platsilt auto võtad. Kui ikka firmal juba jurist ka palgal, siis ilmselt nii lihtsalt ei lähe. Mul endal oli kunagi üks case, kus Sampo liising müüs võltsitud kerenumbritega auto (või noh eks eelmine omanik keeras jama kokku ja andis tagasi ja sampo realiseeris oksjonil ära). Minu jurist arvas ka, et kuna see asi tuli alles hiljem välja, siis on võimalik Sampol niiöelda rendiarve mulle esitada, kuna ma olen ju saanud autot kasutada jne. Mis iganes see termin tookord seal täpselt oli, aga usun et 6000km läbi kedranud autot ikka väga lihtsalt suur müügiplats tagasi ei võta. Mul õnneks tookord nii hullult ei läinud, aga tükk tegemist oli küll, et oma investeeringud tagasi saada (autol olid valed tuled ees jne, mis kõik jõudsin enne korda teha). Elektritööd jäidki "kuluks", kuna minu aeg ei maksnud nende arvates midagi.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 20.07.2017 16:06 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
dellu kirjutas:
aga usun et 6000km läbi kedranud autot ikka väga lihtsalt suur müügiplats tagasi ei võta.


Platsiga vb lihtsam, aga eraisikult võttes ma ei kujuta ette, mis Sul teoorias ette võtta oleks peale kohtusse mineku, mis on lisakulu ja sealt saadav tulemus on sisuliselt ettearvamatu. Pank ennem raha ka ei maksa, et nokk kinni-saba lahti. Eraisikust liisingusse müüa, tundub, et kõik riskid on müüa kanda põhimõtteliselt, vähemast esimesed 14 päeva.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 25.07.2017 09:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Eraisikult ostes mingit garantiid ei saa ja tarbijakaitse kahe eraisiku vahelisi suhteid ei reguleeri.
Ehk et ostjana on sul rohkem võimalusi ptsis asja korral raha tagasi saada firmalt ostes. Eraisik saadab sind lihtsalt sügavale ptsi ja anna kohtusse kui tahad.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 26.07.2017 08:58 

Liitunud: 20.10.2012 13:09
Postitusi: 1632
charly kirjutas:
Eraisikult ostes mingit garantiid ei saa ja tarbijakaitse kahe eraisiku vahelisi suhteid ei reguleeri.
Ehk et ostjana on sul rohkem võimalusi ptsis asja korral raha tagasi saada firmalt ostes. Eraisik saadab sind lihtsalt sügavale ptsi ja anna kohtusse kui tahad.

aga kui müüjast suurem oled siis vb ei saada ka


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 26.07.2017 09:36 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
No ja mis siis saab ? Annad peksa, mis edasi saab ?

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 27.04.2019 00:02 

Liitunud: 26.04.2019 23:33
Postitusi: 1
Eks see liisingu teema on ja selline nii ja naa, ei teagi millal tark on või mitte. Aga kellel huvi, siis siin on natuke lahti seletatud liisingut https://www.askfinancer.com/ee/laenud/autolaen/autoliising/ ja autolaene ka : https://www.askfinancer.com/ee/laenud/autolaen/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto müümine liisingusse
PostitusPostitatud: 31.07.2019 23:26 

Liitunud: 04.04.2015 09:51
Postitusi: 92
Kristjanpalk13 kirjutas:
Eks see liisingu teema on ja selline nii ja naa, ei teagi millal tark on või mitte. Aga kellel huvi, siis siin on natuke lahti seletatud liisingut https://www.askfinancer.com/ee/laenud/autolaen/autoliising/ ja autolaene ka : https://www.askfinancer.com/ee/laenud/autolaen/


Mis ajast on mogo, inbank ja kreditex liisingud? Liising on ikka inimesele, kes panga silmis kliendiks kvalifitseerub, eelmainitud on muhedad juudikontorid, mis elatuvadki elatusvõlgnikest kipsikujurite ja muude tublide inimeste vajadustest sõita kallimate "esindus"autodega, kui rahakott päriselt vastulööb.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7