Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 12:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 255 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 21:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2007 00:46
Postitusi: 927
Asukoht: Narrogin Valley, WA
kutsu21 kirjutas:
Päeval väga ei tohiks segada ju härr Part? Ja kui öösel\õhtul sõidab perses, pane kasvõi tagumised udukad ja saab aru. Ja ega talvisel ajal väga ei sõideta perses ju ja just selle pärast, et viskab auto ja tuled pas.a täis. Krt mul jääb selline tunne, et igapäev sõidetakse teil taga kinni nagu järelhaagis ja nüüd ei jõua ära oodata, millal jälle rehvid kandiliseks pidurdada, mõtlemata sellele, mis see kõik kaasa tuua võib.
PS! Jätkuvalt, ei midagi isikliku :)

ja kui tagumist udukat pole? :uhoh

üldjuhul just natu aega peterbur maanteel kaa. kulgen 90'ga.. siis mingi üliräpaste pereautodega depressiivsed inimesed üksi sõitvad ma ei tea kes - lükkas täied peale sõitsis kõrvale, passib oma rokasest aknast läbi mulle ja põrnitseb otsa.. wtf.. mul pole kuhugi kiiret ja klemm lükkab täied peale.. siis kõige tipuks tuleb mu ette munema.. kiirusel 90 kruiisisin ja lihtsaltväga lamp..

KUS ON SELLE MANÖÖVRI MÕTE? :err :err

_________________
DC5-S & FN2


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 21:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.04.2006 00:04
Postitusi: 1231
Asukoht: Tallinn
CivicC kirjutas:
ja kui tagumist udukat pole? :uhoh

KUS ON SELLE MANÖÖVRI MÕTE? :err :err
mnjah, ega kõigil ei olegi :)
aga selle manöövri mõte? sellel ei olegi mõtet, elab oma kibestunud elu lihtsalt liikluses välja ja on kõigi ja kõige peale kuri vast.

_________________
Markus. Kolmapäevast laupäevani -50%'ga Hollywoodi? Küsi lisa!
Toyota Camry 3.0 V6 '98 -> Ford Sierra 1.6 '88 -> Kia Rio 1.5 '04 -> Audi 80 2.0 '90 -> Audi A4 1.9TDI '96 -> ??


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 21:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Tegelikult loen seda teemat ja muigan :D
Tema tegi seda ja n***is ja see ei lasnud vahele ja kolmas oli üldse pede jne jne jne

Mida te lalisete ? Igal pool on selline kultuur, kus on aeglasemad ja oma enda ja teiste elude ja vara eest rohkem muretsejaid ja striitreissereid nagu siin foorumis 85% :lol

Selge on see, et siia foorumisse on kogunenud eesti ralli eliidi koorekiht, aga venns tunneb vennase ikka ära kui juba lalinaks läks, teisiti mõtlejad on OUT !

Loen ja mõtlen, millal see lalin lõpeb ... Ei lõpegi seni, kuni omal keegi suguvõsas vigaseks sõidetud või perepunumise aeg käes ...


Head vana aasta lõppu teile !

Aga pardijahimeestele soovin ikka õnne, ehk saab miskit lauale aastavahetuseks :lol
Kusjuures ploomikastmes, mmmmmmmmmm ise kokkan ja tean rääkida, on part KÕIGE parem ;)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 21:23 

Liitunud: 06.04.2005 21:52
Postitusi: 47
Kuradi imelik lugeda, et leidub inimesi, kelle ülesanne liikluses on teistele "ära teha". No mis see teie asi on, et kellegil kiire on. Võiks nagu mõelda rohkem sujuva liikluse peale, kui LE peale. Ennast ajab ka jubedalt närvi see kahes reas kõrvuti venimine. Õnneks on ette tulnud ka inimesi, kes siis korra kiirendavad, mööda lasevad, ja pärast oma kulgemist jätkavad. Kahjuks neid vähe :). Mis puutub teisel pees sõitmisesse, siis eessõitja võiks mõelda äkki kiirema möödalaskmisele. Arusaamatu, miks inimesi häirib see, et keegi kiiremini liigub. Ise kaubikuga liigeldes näitan alati suunda, et tee kas tühi või mitte, ning vajadusel võtan võimalikult paremale, et taganttulija mööda saaks. Igasugu kolonni tekitame jm. tekitab veel suuremat liiklusstressi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 21:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.04.2006 00:04
Postitusi: 1231
Asukoht: Tallinn
igati nõus sinuga kcx

_________________
Markus. Kolmapäevast laupäevani -50%'ga Hollywoodi? Küsi lisa!
Toyota Camry 3.0 V6 '98 -> Ford Sierra 1.6 '88 -> Kia Rio 1.5 '04 -> Audi 80 2.0 '90 -> Audi A4 1.9TDI '96 -> ??


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 21:45 

Liitunud: 15.04.2006 18:56
Postitusi: 609
Asukoht: Paide/järvamaa
Kutsu, okei ma kohe esimese raksuga tõesti ei löö pidurit põhja vaid enne korra vajutan õrnalt vasakuga pidurit nii palju, et tuled sütiksid, aga mingit arusaadavat aeglustust ei toimu. Ja oi kui tore on keskmisest peeglist jälgida kuidas tagumine vend elueest siis pidurit põhja lööb, et mitte tagant otsa "lennata". Sinu jaoks vbolla olen tõesti kõvamees, kuid üldiselt hoian maanteel olenevalt tujust kiirust stabiilsena kella järgi 95-98, 110 või 130. Teiseks, kui Sa sõitsid kellegagi koos, siis vaevalt, et Sa hoidsid väga lühikest pikivahet. Ning mul ei ole mitte midagi nende vastu, kes minu taga minu kiirust hoiavad, kui nad hoiavad normaalset pikivahet. Ma kasutan ka ise neid "jäneseid", kui nad liiguvad pimedas minu tavalisest kiirusest tunduvalt kiiremini. Hoian sellist vahet, et saan vabalt kasutada kaugtulesi ilma, et see valgustaks eessõitja salongi(no ca 250m on see vahe).

kcx, mind absoluutselt ei häiri, kui keegi on kiirem, mind häirib see, kui ta mul sabas sõidab. "Ära tegema" hakkan peale seda, kui ta kolme möödasõidu võimalust ära ei kasuta sellepärast, et siis on selge, et ta ei plaani lähemal ajal minust mööda sõita. Mulle meeldivad eriti sellised sepad, kes kusagil möödasõidul minuga alguses kaasa ei saanud tulla ja maha jäid ning siis ilge lennuga jälle järgi tulevad ja jälle perses hakkavad sõitma.

PS! Minu jaoks on normaalne vahe siis, kui tagasõitja auto on täielikult peeglist näha. Kui ma ikka sisemisest peeglist ainult kapotti ja natuke esiklaasi näen, siis istub ta mul ikka perses.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 21:51 

Liitunud: 06.04.2005 21:52
Postitusi: 47
Okei, siinkohal ma olen sinuga tõesti nõus. Kui mööda sõita ei kavatse ja ikka pees istub, siis on väheke teine lugu.

PS. Mul on juhtunud nii, et terve tee paidest tallinna sõitis üks politseiauto mul VÄGA taga kinni. Ükskõik mis ma tegin, mööda ei läinud :) . Ju siis meeldis auto tagaluuk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 22:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.04.2004 23:12
Postitusi: 45
Asukoht: Tln-Harjumaa-Tartu
pokemon? kuidas sa näed, kas sinu tuled valgustavad eessõitja salongi v mitte 250m kauguselt? ja see sinu jaoks normaalne pikivahe - et tervet tagasõitvat autot on peeglist näha (see võib olla siis alates 5-10m vahe?) maanteel sellise pikivahega on üks silmapilk ja sa oled eesõitjal seljas!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 23:14 

Liitunud: 15.04.2006 18:56
Postitusi: 609
Asukoht: Paide/järvamaa
Kuidas ma näen? Ma tean, kui hästi mul esituled näitavad. Hea, kui nad ise suudavad 150m ära näidata. No terve auto esiosa nägemiseks peab ta ikka piisavalt kaugel olema. Muidugi see oleneb autost. Mingil pisikesel topsikul, millel tagaotsa ollagi pole on tõesti nii, et see kaugus on väike. Kuigi väga kahtlen, et see 5-10m on, mille sisse terve auto peeglisse mahub. Lisaks mina aga väikesete autodega sõita ei suuda. Golf 5 on minujaoks näiteks juba väike auto, et mina seal endale normaalset isteasendit ei leia, kuigi ma olen väga väikest kasvu inimene(170cm@57kg).

Terv,
Pokemon


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 23:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.04.2004 23:12
Postitusi: 45
Asukoht: Tln-Harjumaa-Tartu
just my 5 cents, aga normaalne pikivahe on üldiselt mõõdetav ajaliselt, mitte meetrites :) sest ajaliselt on normaalne reageerimisaeg u 1 sek, linnakiirusel liigud sa selle sek-i jooksul ca 14m (50km/h) lisandub siia juurde ca 0.5seki pidurite rakendumise aeg ja siis alles pidurdusteekond. lihtsalt tasub mõelda selle peale, kellegi sabas sõites :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 30.12.2008 23:51 

Liitunud: 15.04.2006 18:56
Postitusi: 609
Asukoht: Paide/järvamaa
Olen Sinuga täiesti nõus. Ise sõidan ma kellegil sabas ainult enne möödasõitu. Linnas sõidan ise ka sabas, aga seda päevasel ajal. Ja kui linnas keegi mul sabas istub, siis ma ei tee ka sellest suuremat numbrit, kuna on suhteliselt suur tõenäosus, et keeran mina ära või keerab teine ära. Aga üldiselt sõidetakse maanteel enamvähem sama pikivahega, mis linnavahelgi. Mina hoian maanteel pikemat vahet juba sellepärast, et kui ees oleva auto ratta alt kivi tuleb, siis saab mingisuguse pidurdusega vbolla kivist veel pääseda või lööki summutada. Teine asi miks sügisel/talvel/kevadel pikemat vahet hoian on üleskeerutav vesi/pori. Milleks ma kulutan mõttetult klaasipesu vedelikku mingi aeglasema auto pärast, et ma sõita näeks. Esituled sittab ka ära ja pimedas sõitmiseks on vaja tuled puhtaks teha(pesur võtab veel omaosa klaasipesu vedelikust ja käsitsi ma oma laiskuse juures ei viitsi nühkimas käija).

Aga üldiselt hoidke normaalset pikivahet ja arvestage teistega, siis on liiklus sujuvam. :)

Terv,
Pokemon

PS! Reguleerige tule ka korralikult ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 01:33 

Liitunud: 16.04.2007 23:46
Postitusi: 163
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Pokemon, miljoniküsimus - kas Koerus sinu poolt teostatud möödasõit liigitus mõistliku käitumise alla? :)

Pisema mootoriga liigeldes on enne möödasõitu mõistlik just pikem vahe jätt - kiirendad pärisuunavööndis, siis - vups - möödasõit ning oledki oma reas tagasi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 01:56 

Liitunud: 15.04.2006 18:56
Postitusi: 609
Asukoht: Paide/järvamaa
Ei no tõesti sorry ma arvasin, et see Ford kiirendab eest minema ja tallasin oma kiiruse juba üles(muidugi tegelesin ma roolis veel saja muu asjaga) ja siis kui ma uuesti teele vaatasin oli mul kaks valikut, teha mõneti ohtlik möödasõit või pidurdada järsult terve kolonn uuesti kinni, siis pidasin mõistlikumaks teha möödasõit. Tunnistan ennast vabalt süüdi ja ütlen ausalt, et kuna tegemist oli mulle põhimõtteliselt koduteega(E-R sõidan seda teed igapäev vähemalt ühe korra edasi-tagasi), siis ma võin seal teel teha mõne jaoks väga veidraid möödasõite, kuna läbi puude vaatamine on osades kohtades võimalik.

Terv,
Pokemon


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 11:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
pokemon kirjutas:
Ei no tõesti sorry ma arvasin, et see Ford kiirendab eest minema ja tallasin oma kiiruse juba üles(muidugi tegelesin ma roolis veel saja muu asjaga) ja siis kui ma uuesti teele vaatasin oli mul kaks valikut, teha mõneti ohtlik möödasõit või pidurdada järsult terve kolonn uuesti kinni, siis pidasin mõistlikumaks teha möödasõit. Tunnistan ennast vabalt süüdi ja ütlen ausalt, et kuna tegemist oli mulle põhimõtteliselt koduteega(E-R sõidan seda teed igapäev vähemalt ühe korra edasi-tagasi), siis ma võin seal teel teha mõne jaoks väga veidraid möödasõite, kuna läbi puude vaatamine on osades kohtades võimalik.

Terv,
Pokemon


vaata pokemon, ei hakata kiirendama enne, kui ees olev auto on seda teinud, sa ei tea elusees, kuida tema eest ära saab või kas talle keegi ette ei keera või ei jookse.
Samuti võib autol midagi tehniliselt juhtuda eesoleval. Nii need tagant otsasõidud tulevad ja kaelad saavad iga eesolevates autodes istujatel.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Eesti riigis toimub ehk inimesed ei arvesta üksteisega
PostitusPostitatud: 31.12.2008 11:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Lauri_s kirjutas:
just my 5 cents, aga normaalne pikivahe on üldiselt mõõdetav ajaliselt, mitte meetrites :) sest ajaliselt on normaalne reageerimisaeg u 1 sek, linnakiirusel liigud sa selle sek-i jooksul ca 14m (50km/h) lisandub siia juurde ca 0.5seki pidurite rakendumise aeg ja siis alles pidurdusteekond. lihtsalt tasub mõelda selle peale, kellegi sabas sõites :)

sinu reageerimisaeg on 1 sekund, pidurite rakendumisaeg on 1 sekund, autokoolis juba õpetatud asi.
igale kiirusele on vastavad meetrid, kahjuks ma neid meetreid ei mäleta, aga maanteel oleks normaalne siiski vähemalt 50m pikivahet hoida, kahjuks tihti kiputakse sinna tõesti vahele pressima, aga olen enamvähem hakkama saanud normaalse pikivahe hoidmisega nii, et eriti vahele ei pressita.
Tavaliselt ma lähen kas mööda või ei jõuagi järgi eessõitvale autole, mistõttu ka probleemi väga ei teki.
Kui ma jõuan järgi, peab keegi alla piirkiiruse tavaliselt sõitma ja kui ei jõua järgi, peab ta kiirust ületama tavaliselt. rohkem tehakse seda viimast ja nii mul probleemi ei tekigi väga.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 255 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7