Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 15:42

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 244 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 15.06.2011 17:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.12.2009 21:38
Postitusi: 620
Calibra ja rullika manuale, tahaks mootorit täiega tuunida. viimased pool aastat juba lugenud. huvitav on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 15.06.2011 18:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2007 13:55
Postitusi: 297
Asukoht: Tallinn
Umx kirjutas:
Hakkasin eile õhtul taaslugema A.Dumas' "Krahv Monte-Cristot". Esimesed 100 lehekülge läksid nagu kerisele. Ja isu ainult kasvab.


Aastas korra naudin mõlemaid osi. Iga korraga läheb aina paremaks.

Eile lõpetasin D.Defoe "Robinson Crusoe". Jällegi avastasin tohutult uut ja mõtlemapanevat. Viimati lugesin lapsepõlves ja siis nautisin ainult seiklusi. Samuti loen jälle A.Lindgreni "Väikevend ja Karlsson Katsuselt". Super! :)
Ahjaa, äsja jõudsi lõpule J.F.Cooper´i "Hirvekütt". Mingil põhjusel ei olnud senini "Nahksuka jutte" kätte sattunud. Viga sai parandatud ja olen teiste osade otsinguil.

Head lugemist!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 15.06.2011 18:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.01.2011 18:09
Postitusi: 822
Asukoht: Tartu/Tallinn/Helsinki/Sweden
Hetkel sai loetud Enno Tammer "Eesti mees ja Nõukogude Armee : Meie Mälestused "
Päris hea lugemine neile, kes nõukogude armeesse ei sattunud.

_________________
Pottsepatööd- Ahjude, kaminate, pliitide ehitamine, remont, hooldus ja taastamine. http://pottsepad.wordpress.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 15.06.2011 21:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.03.2006 11:19
Postitusi: 1292
Asukoht: Harjumaa
Pille-Riin Purje " Aitab naljast! Legend Dan Põldroosist"
hea raamat, raamat on suht kurb aga Dan oli ikka normaalne vana. Kahju et ühtegi tema etendust ei näinud.

_________________
quote oopc /naljakas ka neid videoid näha kus mingi aeg tuntakse eest sõites end nagu mingis kosmose laevas kuid muis politsei auto kaamerast näeb välja nagu ajast räsitud silo käru kus lugematu hulk hingavaid organisme sees./


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 31.07.2011 15:24 

Liitunud: 27.07.2011 17:18
Postitusi: 217
k2rpman kirjutas:
Eile laenasin sõbralt sellise raamatu.
Päris haige ja humoorikas :D
Kes labast huumorit kannatab, sellele soovitaks kindlasti.

[ig]http://www.metropoli.net/product_images/j/474/Juoppohullu__25768_zoom.jpg[/img]

Eestikeelne trükk on ka olemas

"Joomahullu päevaraamat"
Algus on labaselt naljakas, kuid lõpp ei vasta enam ootustele. Muutub igavaks/mõtetuks ülejäänud raamatu suhtes


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 31.07.2011 16:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Token kirjutas:
k2rpman kirjutas:
Eile laenasin sõbralt sellise raamatu.
Päris haige ja humoorikas :D
Kes labast huumorit kannatab, sellele soovitaks kindlasti.

[ig]http://www.metropoli.net/product_images/j/474/Juoppohullu__25768_zoom.jpg[/img]

Eestikeelne trükk on ka olemas

"Joomahullu päevaraamat"
Algus on labaselt naljakas, kuid lõpp ei vasta enam ootustele. Muutub igavaks/mõtetuks ülejäänud raamatu suhtes


Kui ma ei eksi , sisi sellest on mitu osa . Juhuslikult olen m6lemad läbi lugenud. Esimene osa oli t6esti kohati päris koomiline , aga teine oli saast.

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 31.07.2011 22:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Lisaks veel samast seeriast "Punane Vänt Ltd", "Rasedusarmid" ja "Mähkmelööve". Need läksid vähe igavamaks, kuid samas "Kristiani noorusaastad" (vist 2 osa oli neid) olid jällegi mõnusalt ajukad.

Hea lihtne lugemine.

Mul praegu viimane ots raamatust "Atentaadid" (Steven Parissien). Üsnagi huvitavalt ja lühidalt on kirjeldatud poliitilisi mõrvu Caesarist Bhuttoni, kirjeldades ka, mis atentaadini viis, ning täideviijaid.

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 01.08.2011 23:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.01.2009 16:55
Postitusi: 2200
Asukoht: Tartu
Ülo Russak "Ilveste impeerium" (vendade Voitkade lugu)

Ja siis soovitaks veel: Stieg Larssoni "Lohetätoveeringuga tüdruk" ja ülejäänud 2 "Millenniumi" triloogia raamatut.

_________________
oopc ütles:Streetracerile oleks load nagu kõrghariduspaber ehk.


Viimati muutis Umx, 02.08.2011 00:12, muudetud 1 kord kokku.
parandasin kirjavead ja täiendasin


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 02.08.2011 12:04 

Liitunud: 07.04.2003 19:49
Postitusi: 169
Asukoht: Tln
Kuna ma ilmselt ei ole siitkandist ainus, kes clarksoni tekste lugenud on (eestikeelseid tölkeid), siis tekkis paar mötteavaldust.

Sattus näppu siis clarksoni "söit on sees" raamat, mis siis täis 2006.a. tölgitud column'e.
Mind tösiselt häirib selle tölke kvaliteet, rääkimata kirja- ja tölkevigadest, millega kaasneb mötte osaline vöi täielik kadumine. . . Taaskord pean mainima, et kurat, tölkekirjandus on reeglina ikka yks paras saast.
Kui vähegi arusaamist ja lugemishimu on, soovitan tölkekräppi mitte osta ning lugeda originaaltekste.

yhesönaga - sellist kräppi pole ma juba mönda aega lugema pidanud raamatukaante vahelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 02.08.2011 12:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.10.2004 12:14
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn
Mulle tõi sünnipäev paar kuud tagasi Kindle 3g wifi e-lugeri. Hakkan vaikselt harjuma ja tõesti eeskujulik aparaat. Ei väsita silmi ja letiväärtuselt olen selle väärtuse ammu juba plussi lugenud. Neis kohtades, kust enamus filme sikutab, on ka palju tasuta e-raamatuid. Sikutasin viimati omale kõik H. Murakami raamatud, nüüd vaikselt loen neid. Amazonist tavaliselt valin välja ja siis kuskilt otsin tasuta. Üks mõnus funktsioon on see, et saad üle võrgu nö sämpli tõmmata - paar peatükki, et otsustada, kas läheb raamat loosi v mitte. Pluss saad tõmmata kompust kõik pdfid (koolinodi, loengud jne) samuti sinna.

Muidu soovitan isegi Milleniumi triloogiat (viimane osa oli parim) ja viimased eestikeelsed loetud raamatud olid Tšempionide eine, Kuninga kõne ja Arvo Kukumäe lugu, mis pani seda meiemaist kõva napseldamist natuke teise pilguga vaatama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 02.08.2011 12:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Väga palju oleneb ikka tõlkijast kah. Clarksoni mingi raamatu mul ämm kunagi kinkis (tegelikult jõuluvana tõi): samamoodi häiris tõlkevärdjate olemasolu nagu eelkõnelejatki.

Aga kas keegi teab, millal C.Paolini oma "Pärandi"-sarja nö. triloogia neljanda raamatu valmis saab?

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 02.08.2011 13:06 

Liitunud: 07.04.2003 19:49
Postitusi: 169
Asukoht: Tln
Umx kirjutas:
Väga palju oleneb ikka tõlkijast kah. Clarksoni mingi raamatu mul ämm kunagi kinkis (tegelikult jõuluvana tõi): samamoodi häiris tõlkevärdjate olemasolu nagu eelkõnelejatki.

Aga kas keegi teab, millal C.Paolini oma "Pärandi"-sarja nö. triloogia neljanda raamatu valmis saab?


Kindlasti oleneb tölkijast. Kahju lihtsalt, et ka raamatute maailmas on palju enesekriitikata tegijaid . .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 03.08.2011 00:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.04.2006 00:48
Postitusi: 911
Kas netis juba Eestikeelset staffi ka liigub?

tsaar kirjutas:
Mulle tõi sünnipäev paar kuud tagasi Kindle 3g wifi e-lugeri. Hakkan vaikselt harjuma ja tõesti eeskujulik aparaat. Ei väsita silmi ja letiväärtuselt olen selle väärtuse ammu juba plussi lugenud. Neis kohtades, kust enamus filme sikutab, on ka palju tasuta e-raamatuid. Sikutasin viimati omale kõik H. Murakami raamatud, nüüd vaikselt loen neid. Amazonist tavaliselt valin välja ja siis kuskilt otsin tasuta. Üks mõnus funktsioon on see, et saad üle võrgu nö sämpli tõmmata - paar peatükki, et otsustada, kas läheb raamat loosi v mitte. Pluss saad tõmmata kompust kõik pdfid (koolinodi, loengud jne) samuti sinna.

Muidu soovitan isegi Milleniumi triloogiat (viimane osa oli parim) ja viimased eestikeelsed loetud raamatud olid Tšempionide eine, Kuninga kõne ja Arvo Kukumäe lugu, mis pani seda meiemaist kõva napseldamist natuke teise pilguga vaatama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 03.08.2011 10:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.10.2004 12:14
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn
kalle kirjutas:
Kas netis juba Eestikeelset staffi ka liigub?

tsaar kirjutas:
e-raamatud


Tead, ma ei ole väga otsinudki. Kui ma ei eksi, siis mu meelest mitu aastat tagasi välja tulnud Sass Henno üks raamatutest esialgu ainult netis ilmuski pdfina. Praegu nagu ei leia seda. Aga usun, et e-lugemine hakkab tõusvas joones kohe minema, kuna ka meie raamatupoodides on lugerid müügil.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Raamatud, ehk mida te loete?
PostitusPostitatud: 17.08.2011 10:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2007 13:55
Postitusi: 297
Asukoht: Tallinn
tsaar kirjutas:

. Aga usun, et e-lugemine hakkab tõusvas joones kohe minema, kuna ka meie raamatupoodides on lugerid müügil.


Kas tollele lugerile saab raamatuid ainult osta, või on mingi laenatumise võimalus olemas? Paberraamatuid saab igatahes raamatukogust laenatuda, kui keegi ei ole kuulnud. :)

Hetkel on voodi kõrval "Indiaaniraamat", autoriks Eva Lips. Ilukirjandusele päris huvitav vaheldus.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 244 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7