Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 04.06.2024 23:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 10.02.2012 19:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2011 13:48
Postitusi: 240
Asukoht: Tallinn/Tõrva
SPL-460D2 18" Subwoofer, DVC 2 ohm x2, 1500W RMS
SPL380D2 15" Subwoofer, DVC 2 ohm x 2, 1500W RMS
saan aru, et üks 18" ja teine 15" aga kuidas see helirõhus erineb ? ja pole vaja hakata rääkima, et kõik oleneb kastist jne.
mõlemad on kallihinnalised kõlarid, i know, aga on paremaid pakkuda sellise hinna eest mida saaks eestist soetada ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 10.02.2012 20:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Kui kastid ja muud tegurid välja jätta ja ainult kõlari suurust arvestada siis suurem kõlar mängib alati valjemini, sest kõlari pindala on rohkem mis õhku liigutab.
Päris elus see ei pruugi alati nii olla, sest palju loeb ka kast, auto, seadistus ja sada muud asja aga kui sul on piisavalt ruumi, et õige suurusega kast 18" woofri jaoks ära mahutada siis võta 18" woofer.
Mõlemad mängiks nad valjult ja nende vahe ei oleks mäekõrgune aga kui võimalus valida on ja suuremat rõhku taga ajad siis ise eelistaks suuremat elementi.

Mis autosse see bassikas üldse läheb?
Endal kogemusi 18" bassikaga küll ja ega väga lihtne teda enamustesse autodesse ära mahutada ei ole ja kui tahad musikaalset kasti siis tuleb ta kaunis suur.

Eestis vist midagi muud väga võtta ei ole sellise raha eest, kui siis ainult hunnik väiksemaid ja odavamaid woofreid, näiteks 4 odavamat 12" woofrit vms.
Kui viitsiksid välismaalt otsida siis oleks valik kindlasti palju suurem.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 10.02.2012 20:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2011 13:48
Postitusi: 240
Asukoht: Tallinn/Tõrva
Autoks tuleks ilmselt kolkswagen passat B4. Seal peaks pagasniku pindala olema küllaga. Plaan suve jooksul midagi paremat soetada. Vaikselt plaanid paika panna.
Välismaalt ei ole tahtmist hakata tellima ja sebima kõlareid. Hunniku väikestega ka ei ole huvi tegeleda, saaks küll odavamalt aga endal lihtsam ja parem 1 suur. Meeldib rohkem, ütleme nii.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 16.03.2012 18:45 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
Ma loodan, et sul see VW on universaal. Normaalse 18'' kasti puhul pead tõenäoliselt loobuma tervest pagasiruumist, hädajuhul saad kasti peale midagi panna. Sedaani 18tollinne, noo ma ei tea.

Endal mõlgub peas autoost ja mõttes plaan osta üks 18tollinne 1kw spl dyn, aga pole veel kindel, kas on mõtet. Ei ole kuulnud kuidas mängib ja tahaks teada kuidas on 18tollinne on võrreldav 2x12tollise dynamics'ga mille kogu võimsus jääks umbes samasse kanti. 18tollinne muidugi mängib madalamale, aga üldiselt?
2x15'' oleks ka muidugi võimalik, aga siis peaks firmat vahetam, kuna läheb kalliks ja liiga võimsaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 17.03.2012 00:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.12.2006 21:00
Postitusi: 112
sedaani mahub 18" kast suht hästi...tekib 'coupe' :D Asja juures on üks hea omadus ka...pagassi jääb kogu ruum alles :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 17.03.2012 10:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Mart911 kirjutas:
Ma loodan, et sul see VW on universaal. Normaalse 18'' kasti puhul pead tõenäoliselt loobuma tervest pagasiruumist, hädajuhul saad kasti peale midagi panna. Sedaani 18tollinne, noo ma ei tea.

Endal mõlgub peas autoost ja mõttes plaan osta üks 18tollinne 1kw spl dyn, aga pole veel kindel, kas on mõtet. Ei ole kuulnud kuidas mängib ja tahaks teada kuidas on 18tollinne on võrreldav 2x12tollise dynamics'ga mille kogu võimsus jääks umbes samasse kanti. 18tollinne muidugi mängib madalamale, aga üldiselt?
2x15'' oleks ka muidugi võimalik, aga siis peaks firmat vahetam, kuna läheb kalliks ja liiga võimsaks.

Ma enda autos läksin üle kahelt 12" XTR-ilt 18" woofrile ja vahe oli sees 18" woofri kasuks. Muidugi uus võim oli natuke võimsam kah kui kaks eelmist aga 18" woofer mängis kindlasti valjemini, sest kõlari pindala on rohkem. Kaks 12" woofrit suudavad kah tegelt päris valjult mängida ja neid on kindlasti palju lihtsam autosse ära mahutada.
See, et 18" woofer mängib madalamale ei vasta küll tõele, see oleneb ikka kastist ja kasti häälestusest. 12" woofrid mängisid täpselt sama madalale ja võivad ka madalamale mängida olenevalt kuidas kast häälestatud on.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 20.03.2012 19:25 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
jarxz kirjutas:
See, et 18" woofer mängib madalamale ei vasta küll tõele, see oleneb ikka kastist ja kasti häälestusest. 12" woofrid mängisid täpselt sama madalale ja võivad ka madalamale mängida olenevalt kuidas kast häälestatud on.

Seda muidugi, et kastist oleneb, aga kas ei ole mitte nii, et 18tollinne on võimeline mängima madalamale kui 12sed.

Mul on veel üks küsimus, kui mul oleks kohe võtta 2 spl dynamics 1450 võimendit, kas neid on mõtet/võimalik panna mängima 2x1oom 18'' SPL-460D1A taha, või on mõtekam äri teha ja otsida kuskilt võimsam võimendi mis kannataks poolt oomi? Kas sellised poole oomi võimendid peavad ka reaalselt ilma probleemideta sellist koormust pikalt vastu? Midagi ma olen lugenud, et kõlari takistus hakkab päris kõvasti tõusma kastis tänu ma ei tea mis põhjusele ja tänu sellele vist võimendi ei peagi kannatama?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 20.03.2012 21:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Mart911 kirjutas:
jarxz kirjutas:
See, et 18" woofer mängib madalamale ei vasta küll tõele, see oleneb ikka kastist ja kasti häälestusest. 12" woofrid mängisid täpselt sama madalale ja võivad ka madalamale mängida olenevalt kuidas kast häälestatud on.

Seda muidugi, et kastist oleneb, aga kas ei ole mitte nii, et 18tollinne on võimeline mängima madalamale kui 12sed.

Mul on veel üks küsimus, kui mul oleks kohe võtta 2 spl dynamics 1450 võimendit, kas neid on mõtet/võimalik panna mängima 2x1oom 18'' SPL-460D1A taha, või on mõtekam äri teha ja otsida kuskilt võimsam võimendi mis kannataks poolt oomi? Kas sellised poole oomi võimendid peavad ka reaalselt ilma probleemideta sellist koormust pikalt vastu? Midagi ma olen lugenud, et kõlari takistus hakkab päris kõvasti tõusma kastis tänu ma ei tea mis põhjusele ja tänu sellele vist võimendi ei peagi kannatama?

Põhimõtteliselt saab neid Spl D 1450 võime kasutada, lihtsalt mõlemale mähisele oma võim aga siis oleks vaja juurde sellist väikest sildamis karbikest, mida Spl Dynamics isegi toodab ja see tekitab vastavad signaalid võimudele. Ja veel peavad sul olema gainid ja asjad üli täpselt olema paika sätitud ja võrdsed.
Selline jubin: http://www.caraudiodirect.co.uk/spl-bm1-spl-dynamics-bm-1-bridging-module.html
Või siis selline: http://www.caraudiodirect.co.uk/gro-gzbm1000-ground-zero-gzbm1000.html

0,5 oomi stabiilseid võime võib Eestist ainult ühe leida ja see on Spl Dynamics ICE-3500D või teine variant on mingi hästi võimas võim mis annaks 2 oomi juures vajalikud numbrid välja.
Muusikat igapäevaselt kuulates sa takistuse tõusule loota ei saa, sest samamoodi nagu ta tõusta võib, võib ta ka langeda erinevatel sagedustel ja sa ei tea kunagi kas ta on rohkem kui 0,5 oomi või hoopis vähem.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 20.03.2012 21:21 

Liitunud: 30.08.2010 10:15
Postitusi: 20
Kui soov 18" elemendi järele siis mul müügiks Digital Designs DD9917 2x2oomi mähistega. viewtopic.php?f=25&t=61473
Sel nädalal saaksid selle tippelemendi poolmuidu.

Dig1450 võimude suhtes niipalju, et minu käsutuses oli neid kunagi ammu 4tk.
Neid on võimalik paari kaupa kokku ühendada "strappida" ja need kannatavad
0,5oomist takistust korraliku toitesüsteemi olemasolul.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 21.03.2012 19:15 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
Ma olen pikemalt näinud, et sellinne siin müügis on olnud, päris pime ka nüüd pole :D Kõlar on hea jah, aga eks näeb mis ma välja mõtlen.

Aga viimane küsimus veel: Kui võimenditel on erinevad sätted, mis siis juhtub? Näiteks ühel võimendil on gain tiba madalam kui teisel,. Kas mängib vaiksemalt või tekib lühis?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 22.03.2012 01:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2011 13:48
Postitusi: 240
Asukoht: Tallinn/Tõrva
Peaks "lainetama" hakkama. Praegu müügis olev 18" DD on minuarust liiga kallis, et keegi seda ostma hakkaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: missugune oleks parem ? Spl dynamics
PostitusPostitatud: 22.03.2012 02:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Kui on kahe mähisega element ja kaks võimendit, siis nende ühendamiseks ei ole vaja teostada mingit "strappimist". Lihtsalt signaal ära jagada (Y-kaablitega ühe võimu väljundist teise sisendisse vms) ning kumbki võimendi oma mähisega ühendada. Strappimine on vajalik selleks, et kaks võimendit ühe mähise taha ühendada (näiteks üks SPL-D460 ja neli DIG-1450).

Kui mõlemad võimendid ei saa päris täpselt võrdseks reguleeritud, ei juhtu tegelikult midagi hullu. Murdosa helirõhust läheb kaduma, laias laastus muud midagi.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7