Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 05.06.2024 14:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sony Xplod XS-L152P5S - Kuidas kasti ehitada?
PostitusPostitatud: 14.02.2009 17:39 

Liitunud: 14.02.2009 17:35
Postitusi: 1
Sai siis soetatud endale odava raha eest siuke isend .Kuna algaja sellel teemal
ja pole kasti ennem ehitanud , paluks foorumlaste abi ,et millest alustada ?
Milline peaks olema kasti tüüp?
mis materjali kasutada ?
mis oleks kasti möödud?
millist võimu vaja läheks?

kasti andmed mis suutsin leida googeldades:
sony xplod XS-L152p5s

Speaker Type Passive
Speaker Diameter 380mm
Nominal (RMS) Output Power 450 Watt
Max Output Power 1500 Watt
Response Bandwidth 18 - 2000 Hz
Input Impedance 4 Ohm
Sensitivity 89 dB
Magnet Type Ferrite
Connectivity Technology Wired
Speaker System Details
Speakers Included Car subwoofer driver - 380mm - 450 Watt - 18 - 2000 Hz - 4 Ohm - wired
Driver Details Car subwoofer driver : 1 x subwoofer driver - 380mm - polypropylene


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi ja ettepanekuid: bassikõlari kasti ehitamisel(sonyxplod)
PostitusPostitatud: 15.02.2009 22:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Härrad, kes siin natuke asjast teavad, ei viitsigi kommenteerida, kuna sellega teenitakse raha ..

Saladuskatte all võin öelda, et enamus odavad subbarid pannakse ca 60 liitrisesse kasti ja port ehk avaus häälestatakse ca 45hz peale ! kui bassisemat muusikat kuulatakse, kui aga kiiremat ja teravamat "lööki" otsitakse muusikast, siis tehakse ca 40l kinnine kast, raha voolab ja kõik osapooled on häppid :beer
Mis peamine, kliendile räägitakse "kosmose tehnikast" asjale juurde, muidu pole ju põhjust raha ulme töö eest küsida :P

Ega minagi viitsi arvutama hakata siin, sellistel huvilistel soovitan netis ringi kolada ja audio foorumitesse kolida üldse, saab tasuta ja head nõu alati, siin kiputakse iga asja üle inguma ja ennast üle tähtsustama ... majanduslangus vist

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi ja ettepanekuid: bassikõlari kasti ehitamisel(sonyxplod)
PostitusPostitatud: 16.02.2009 01:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
:hail Sa pead vist ikka mingi kahtlase rahulduse oma jutust saama - ega muidu ei viitsiks postide kaupa sellist kibestunud ila ajada.

Kuid et mitte ise nende pahade härrade hulka liigituda, siis üritan vastata ja seletada, miks sellele teemale tõenäoliselt soovitud vastust ei tule (kõik see on muidugi teadaannetes kirjas ka).

"Milline peaks olema kasti tüüp?" - Sellele elemendile võib teha igat tüüpi kasti.
"mis materjali kasutada ?" - Parim on MDF või vineer.
"mis oleks kasti möödud?" - Ma võiks karjuda, et tee ca 80l kast või soovitada end harida, kuid sellest vist ei ole väga abi? Mõõtude jaoks oleks vaja mingeidki algandmeid auto või ruumi kohta, kus see element mängima hakkaks. Kuna see element tahab üsna suurt kasti, siis näiteks pagasniku kõrgus omab üsna suurt rolli.
"millist võimu vaja läheks?" - Sobib iga võimendi, mis talub 4-oomist takistust.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi ja ettepanekuid: bassikõlari kasti ehitamisel(sonyxplod)
PostitusPostitatud: 16.02.2009 13:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Viimasel ajal on mulle silma jäänud kasti mõõtude teemades erinevate kasutajate poolt etteheitva tooniga kommentaatrid stiilis
Tsiteeri:
härrad, kes natuke asjast teavad, ei viitsigi kommenteerida, kuna sellega teenitakse raha


Olles ka kunagi kõvasti kaste arvutanud, tunnen end puudutatuna ja üritan seda asja oma mätta otsast omade kogemuste abil seletada, sest esmapilgul võib minust jääda mulje küll, et ma olen kabi, kes ei viitsi ilma rahata lillegi liigutada.

Alguses oli kõik hea - huvilised kirjutasid mulle, küsides kasti mõõte. Tihti oli neil midagi olulist mainimata jäänud, mida ma juurde küsisin ja nii tekkiski tore kirjavahetus, mille käigus sai arvutatud kast, soovitatud lisaks ka võimendit, andes näpunäiteid ühendamisteks, heliisolatsiooniks jne. Kasti arvutamine ei piirdunud reeglina vaid liitrite ütlemisega. Kasti mõõdud sai arvestatud nii, et kast pagasnikusse mahuks, element ja inverterid sisse mahuks ning lõpptulemuseks olid joonised koos tükkide mõõtmete ning saagimisnurgaga. Ega selles mingit ulme raketitadust tõesti pole, kuid aega võtab ikka omajagu.

Ühesõnaga paljud-paljud küsijad said lõpuks rõõmsaks ja ma ise olin ka õnnelik, et aidata sain. Nii see elu läks, küsijate hulk aina kasvas kuni tekkis selline olukord, et ma lihtsalt ei jõudnud kõigile vastata - töö vajas tegemist ja oma elu ka elamist.

Paljud küsijad olid ka lihtsalt unistajad - näiteks üks mees tahtis, et ma talle mõnepäevase vahega mitmele erinevale elemendile kasti arvutaksin. Kui ma küsisin, et miks ta nii tihti elemente vahetab, vastas ta, et tal tegelikult neid elemente polegi ja ega ema ei lubaks autosse midagi ehitada ka - ta lihtsalt mõtleb, et mida võiks kunagi tulevikus, kui load saab, tegema hakata.

Teine variant oli see, et minult küsisid kasti mõõte inimesed, kes teistele raha eest neid ehitasid. See ei ole ka minumeelest väga aus.

Seepärast otsustasingi, et ilma rahata ma enam kasti mõõte ei arvuta. Mitte ahnusest (ma vist olen vaid paar kasti üldse raha eest arvutanud), vaid seepärast, et minu silmis oli see parim viis koormast vabaneda (küsimustele mitte vastamine [mida on ka kahjuks ette tulnud] või lihtsalt keeldumine) oleks minu arust olnud inetum.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7