Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 05.06.2024 04:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Täpse kasti ehitamine Passat B5 sedaani.
PostitusPostitatud: 10.01.2013 11:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.11.2010 12:18
Postitusi: 146
Tere kõik see rahvas!

Seoses sellega, et tahaks oma pagasiruumi maksimaalselt ära kasutada on tekkinud pisikene probleem. Nimelt hetkel kasutusel olev kast võtab mõttetult palju ruumi kuna teda ei ole võimalik inimlikult ära paigutada. Lahendus oleks ilmselgelt just selle auto jaoks ehitatud kast mis sobib ideaalselt pagassi ning hoiab seal ka ruumi kokku. Küsimus väga lihtne nagu kõik küsimused siin foorumis. Kuna pole varem kokku puutunud kastide ehitamise ja häälestamisega siis oleks vaja teada mis mõõtudes ning kuidas seda kasti ehitada. Ei taha nagu lasta kellelgil teha ka kuna endal käed ja jalad küljes ning usun, et saaksin hakkama.

Hetkel mängib autos selline komplekt mida elemendi ja võimu poolest pole hetkel plaani välja vahetada kuna rahuldab kõik mu vajadused:
Pilt

Kõik andmed mis ma suutsin selle kohta leida hetkel:

12" (30cm) Powered Subwoofer Box (4Ohm)
Featuring a built-in MRP-M350 V-Power mono amp with thermal management, this subwoofer box delivers extreme no-shutdown power for huge, dynamic bass – to satisfy the most serious, demanding bass lovers.
Features
350W Peak Power
Frequency Response: 35 Hz-200Hz (-24dB/oct.)
12" (30cm) Cone Woofer
LPF Control
GAIN Control
Speaker and Line/RCA Inputs
Variable BASS EQ
4V Input Ready


Kast oleks vaja sobitada ideaalselt Passat B5 sedaani pagasiruumi mis tähendab, et maksimaalne laius sellel kastil peaks olema kuskil 99cm ja kõrgus 38 cm, et läheks täpselt pagasiruumi laiuselt sinna sisse kinni. See 38cm kõrgus on pagasiruumi põhjast kuni selle servani mis järgmiselt pildilt ka näha. see osa mis luugi poole jääb see võib isegi natukene kõrgem olla. Nagu pildilt näha siis ülemine osa on selline nurkadest kaares. Ideaalis teeksin ühe selle seina poolse otsa kastist samamoodi kaares ja luugi poolse osa nurkliku, et maksimaalselt ta sinna ära paigutada.

Pilt

Järgmised küsimused oleksid, et millisest materjalist ja kui paksust peaks kast olema tehtud? Olen kuulnud MDF-ist ja endalegi tundub see parim valik vineeri kõrval. Oskab keegi öelda kumb parem on ning kust MDF plaati Tallinna kandis osta saaks? Mis materjaliga tuleks kasti seinad seest katta? Nn villaga?

Kasti salongi poolne sein peaks olema kindlasti kalde all ning sein mis pagasiluugi poole jääb võiks olla sirge. Kuna autol on olemas suusaluuk siis sealt kaudu hea "heli salongi lasta" ja sellest tulenevalt küsimus, et kuhu oleks täpsemalt tark panna element ning kuhu inverterid? Kui suur(ed)? Hetkel on mul kastil pisikene ristküliku kujuline ?inverter? mis mulle isiklikult välimuse poolest väga meeldib. Rohkem kui ümmargused. Mis neil vahe on? Elemendi paigutusest on mulle öeldud, et ei soovita panna näoga salongi poole sinna kus on suusaluuk, et heli pidi halb jääma kuigi olen näinud, et enamuselt niimoodi tehakse neid lahendusi. Minu eesmärk element sinnapooole paigutada oleks olnud selles, et pagasiruumi poolt midagi näha ei jääks ning ei vigastaks ka elementi kui pagasiruumi asju täis laon.

Heli tulemusest sooviks saada miskit samasse auku nagu ta praegusel hetkel mul mängib. Olenevalt loost suht täpselt ning piisavalt madalale (tean, et väga umbmäärane kuid rohkem ma ei oska). Muusikastiilidest kuulan peamiselt igasugust trummi ja bassi, sinna otsa dubstepi kuid seguna viskab sisse absoluutselt kõike alustades eesti klassikutega lõpetades raskema välismaise rokiga.

Nii nüüd sai pikk jutt kirja oma nägemustest. Kui kellelgil on veel ideid jagada, mu lollust maha tampida või lisaküsimusi siis laske rahulikult tulla. Loodan, et keegi oskab mind mu murega aidata ning kui keegi oskaks veel sellest asjast koos mõõtude ja kõige vajalikuga (inverterite ja elementide asukohad) joonise teha siis oleksin meeletult tänu võlgu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Täpse kasti ehitamine Passat B5 sedaani.
PostitusPostitatud: 10.01.2013 12:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.11.2010 12:18
Postitusi: 146
Tanel kirjutas:
Pilt

Sellisel moel saaksid sa optimaalse tulemuse. Inverteri osa on mul seal sellepärast nii, et selle suurus tuleneb ikkagi kasti suurusest ja häälestusest. Ülejäänud suusaluugi peaksid sa kinni ehitama (jätad ainult inverteri osa), sest muidu läheb kaotsi. Kõik mis mängib peaks jõudma salongi.


Sellist ehitust olen ka näinud kuid see eeldab mult juba tagumise armatuurlaua lõikumist ja sellist ehitust mis ei võimalda kasti eemaldamist pagasiruumist vajadusel. Hetkel oleks vaja lihtsat kastiga lahendust, et saaks kasti vajadusel eemaldada. Sellist ehitust võib plaanida juba siis kui läheb süsteemi uuendamiseks parema kõlari(te) ja võimu vastu. Tulevikus on niikuinii plaanis igasugused teised muutused, aga see juba tulevik.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Täpse kasti ehitamine Passat B5 sedaani.
PostitusPostitatud: 10.01.2013 16:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Pilt

Osta see kast - pane praegune auk kinni ja tee teisele poole uus. Näiteks.
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?f=60&t=97501

(Ma eeldan, et mahub ikka sedaani...?)

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Täpse kasti ehitamine Passat B5 sedaani.
PostitusPostitatud: 10.01.2013 17:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.11.2010 12:18
Postitusi: 146
anryo kirjutas:
Pilt

Osta see kast - pane praegune auk kinni ja tee teisele poole uus. Näiteks.
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?f=60&t=97501

(Ma eeldan, et mahub ikka sedaani...?)


Ma olen ühte universaali ehitatud kasti proovinud endale autosse, sisse läks aga püsti ei saanud seda keerata mittekuidagigi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Täpse kasti ehitamine Passat B5 sedaani.
PostitusPostitatud: 10.01.2013 18:38 

Liitunud: 30.03.2008 17:02
Postitusi: 303
Asukoht: Tallinn
Tee sama suure litraasi ja inventeriga uus kast vajalike kalletega mingi 15mm vineerist ja pista see endale pagassi.. Seal sedaanis nii või naa sa seda subwoofrit paremini mängima ei saa kui sa väldid Taneli soovitusi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Täpse kasti ehitamine Passat B5 sedaani.
PostitusPostitatud: 10.01.2013 22:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.09.2006 11:00
Postitusi: 423
Asukoht: Tartu
Ole kõrgusega ettevaatlik. Mul ei mahtunud kast pagassist sisse pärast.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7