Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 23.05.2024 10:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K: Woofri ja kasti vaheline isolatsioon?
PostitusPostitatud: 21.02.2012 10:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.05.2007 16:49
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Valgamaa
Tervist!
Kuna mu Kicker L7-l oli üks ühendus lahti tulnud, pidin ta lahti võtma. Kast ja woofer on olnud mingi show jaoks kasutusel ning tehtud kvaliteetses firmas.
Probleem siis selles, et woofer oli kasti külge kinni liimitud (ei oska öelda millega kahjuks). Õrnalt kruvikaga äärest liigutasin, sain ta kätte, aga tagasi panneks tundub et olen kinnitusi mingi max 1mm võrra kõveraks teinud ehk siis et woofri ja kasti vahelt lekib õhku. Kui mul oli lahjem süsteem vanal autol, siis tavaliselt piisas ehitussilikoonist, et isoleerida.
Igaksjuhuks tahakski teada, et mis oleks selleks tegelikkuses parim variant? Kas siis ikkagi silikoon või mõni liim?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Woofri ja kasti vaheline isolatsioon?
PostitusPostitatud: 21.02.2012 10:38 

Liitunud: 15.04.2009 10:01
Postitusi: 851
Silikoon teeb oma töö ilusti ära :) ...vb tulevikus veel vaja lahti kiskuda,siis liimiga oleks kindlasti see keerulisem

_________________
M:Antislip matte 2€ tk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Woofri ja kasti vaheline isolatsioon?
PostitusPostitatud: 21.02.2012 10:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
See on küll idiootsus, et woofer kasti külge liimida. :bs Pane mingi tihend vahele ja korras, ei leki enam midagi kui vähegi normaalselt tehtud kast on. Kasuta kasvõi akna tihendit, minul on see alati toiminud ja vähemalt pärast ei pea haamri ja peitliga woofrit kasti küljest lahti peksma.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Woofri ja kasti vaheline isolatsioon?
PostitusPostitatud: 21.02.2012 11:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.05.2007 16:49
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Valgamaa
jarxz kirjutas:
See on küll idiootsus, et woofer kasti külge liimida. :bs Pane mingi tihend vahele ja korras, ei leki enam midagi kui vähegi normaalselt tehtud kast on. Kasuta kasvõi akna tihendit, minul on see alati toiminud ja vähemalt pärast ei pea haamri ja peitliga woofrit kasti küljest lahti peksma.

Aga nagu näha, siis mingi aeg on nii tehtud. Kui ma Tallinnast koju saan, siis teen pildid kirjeldamaks. Süsteem muidu on väga korralikult tehtud, on olemas ka tsekk, et kogu kupatus koos ostu ja installiga läks maksma natuke üle 30k eeki.
Aga muidu kui aknatihend panna, kas siis see nn ühenduskoht 2 otsa vahel ei jää lekkima kui kruvidega kinni panna? Silikooni olen ma varem kasutanud, tõesti töötab kenasti ja saab woofri ka kätte, aga see mis originaalis oli pandud sellel woofril, oli mingi selline heledam läbipaistev liimi taoline kraam.
Tahaks lihtsalt selle asjaga kenasti ühelepoole saada, sest kast on niivõrd suur, et ei saa teda pagassist kätte kah, kõik tööd pean tegema salongist läbi suusaluugi augu. Ühendused tegin juba korda, kõik korralikult kinni, spetsiaalset määret ja termokahanevaga ka kinnitatud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Woofri ja kasti vaheline isolatsioon?
PostitusPostitatud: 21.02.2012 11:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Minul ei ole veel akna tihendiga midagi lekkinud, isegi see 150,9dB on kätte saadud nii, et akna tihend on kasti ja woofri vahel. Ostad lihtsalt sellise laia ja peenikese tihendi ja korras või võib ka kasutada peenikest porolonist rõngast. Mõni kasutab isegi "mõmmi teipi". :)
Silikooniga tuleb selles mõttes kah ettevaatlik olla, et osade silikoonide aurud võivad sul woofri kummi osad ära süüa.
30k maksnud süsteemist ei ootaks küll selliseid lahendusi, et woofer on tuimalt kinni liimitud, sest nii või naa on ju kunagi vaja woofer ka kastist eemaldada ja mingit möginat woofri ja kasti küljest ära kraapida pärast on ikka eriti nõme.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Woofri ja kasti vaheline isolatsioon?
PostitusPostitatud: 21.02.2012 12:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.05.2007 16:49
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Valgamaa
Okei, suured tänud Sulle!
Eks ma hüppan neljap õhtul Elvas ehituspoest läbi kui Tallinnast minema saan lõpuks. Seal minuarust oli neid tihendeid kohapeal küll, kunagi E36 uksepostrite jaoks ostsin mingi 3 soonelise tihendi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Woofri ja kasti vaheline isolatsioon?
PostitusPostitatud: 21.02.2012 12:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
ralli2ss kirjutas:
Okei, suured tänud Sulle!
Eks ma hüppan neljap õhtul Elvas ehituspoest läbi kui Tallinnast minema saan lõpuks. Seal minuarust oli neid tihendeid kohapeal küll, kunagi E36 uksepostrite jaoks ostsin mingi 3 soonelise tihendi.

Elvas ehitus poes on kindlasti seda tihendit, sest ise ostsingi Elvast seda tihendit.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7