Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 09.05.2024 08:06

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 137 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 30.06.2012 09:52 

Liitunud: 13.04.2007 18:34
Postitusi: 1329
Asukoht: Harjumaa
Ehk oskab keegi mulle öelda umbkaudset hinda, et kui teha 2002 Galaxy selle silveriga näiteks seest üle, kui palju seda materjali läheks ning mis võiks sellise töö hind olla, eesmärk oleks väljast tulevat müra summutada ?

_________________
Elu nagu lill ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 30.06.2012 10:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.05.2012 18:04
Postitusi: 453
FreeFaller kirjutas:
Ehk oskab keegi mulle öelda umbkaudset hinda, et kui teha 2002 Galaxy selle silveriga näiteks seest üle, kui palju seda materjali läheks ning mis võiks sellise töö hind olla, eesmärk oleks väljast tulevat müra summutada ?

Kui sa kujutad ette, kui suur on 7. põlvkonna Civic, siis minul on koguseks 12 ruutmeetrit matti. Kaetud põrand, lagi, pagasnik, uksed (välisplekk+vaheplekk).
Kui teha terve Galaxy, siis arvan, et see kogus jääb sinna kuhugi 15 ruudu juurde. Kui nüüd varuga öelda, siis see hind jääb umbes 300-350eur juurde, kui ainult matt panna.

Paras hetk tuua ka võrdluseks Dynamati hind. 12 ruudu hinnaks on tulnud 800eur ainult matt. Ehk siit järeldubki, et Dynamati hind on kõvasti kõrgem, kui teistel. Sellest tulenevalt kordan uuesti enda varem öeldud sõnu - hinna ja saadava kauba suhe on Dynamatil kehvem, kui teistel, samas summutusomadustelt on ta parem.

_________________
Mazda 3 MPS


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 22.08.2012 18:43 

Liitunud: 22.08.2012 18:36
Postitusi: 2
Tervitus!

Mõtlesin, et uurin enne kui peaks Mazda 6 05.a tegudeni minema. Nimelt soov esialgu esimesed rattakoopad, kapott ja esiuksed summutada. Mis te arvate sellisest kooslusest:

1. Kapott: Üks kiht 2mm pigimatti STP Gold ja sinna peale pehme kapotimatt (STP Hood).
2. Rattakoopad: 4mm pigimatt STP Bomb
3. Esiuksed: 2mm STP Gold ja sinna peale liimitav Nikesound vilt

Olen ma antud valikuga õigel teel ? Soov on võimalikult vaikseks saada.
(tean, et vaikus tuleb kui terve auto teha, kuid tasapisi :) )

On ehk keegi, kes soovib asja ette võtta ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 22.08.2012 18:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
mansett kirjutas:
3. Esiuksed: 2mm STP Gold ja sinna peale liimitav Nikesound vilt

Vilti väga ukse sisse ei paneks, sest sealt seda niiskust ja vett käib ikkagi läbi ja vilt kogub seda maru hästi. Kui tahad välisplekile midagi lisaks panna siis pigem mingi closed cell vahust toode vms, midagi sellist mis vett ei ima.
Vilti võid polstrite külge liimida, et nad ei nagiseks.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 22.08.2012 20:12 

Liitunud: 22.08.2012 18:36
Postitusi: 2
Mõtlesin ise sama, et kui peakski vett või niiskust sisse tulema, siis vilt kõige paremini ei toimi.
Mis sa ise asemele paneksid ja kuidas üleüldse materjali valik hetkel tundub ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 22.08.2012 20:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
mansett kirjutas:
Mõtlesin ise sama, et kui peakski vett või niiskust sisse tulema, siis vilt kõige paremini ei toimi.
Mis sa ise asemele paneksid ja kuidas üleüldse materjali valik hetkel tundub ?

Pole nende materjalidega niiväga kursis enam, et ei oska soovitada mis parim oleks aga muu valik tundub täitsa hea. STP on hinna ja kvaliteedi suhtelt väga hea ja olen isegi STP tooteid kasutanud.

Siin foorumis on kindlasti inimese kes on rohkem selle teemaga kursis.

Mazda 6 on suhteliselt mürarikas auto, et sellel peaks see juurde andma küll.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 22.08.2012 21:27 

Liitunud: 10.04.2004 10:29
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu
jarxz kirjutas:
mansett kirjutas:
3. Esiuksed: 2mm STP Gold ja sinna peale liimitav Nikesound vilt

Vilti väga ukse sisse ei paneks, sest sealt seda niiskust ja vett käib ikkagi läbi ja vilt kogub seda maru hästi. Kui tahad välisplekile midagi lisaks panna siis pigem mingi closed cell vahust toode vms, midagi sellist mis vett ei ima.
Vilti võid polstrite külge liimida, et nad ei nagiseks.


Ei juhtu selle vildiga ukse sees midagi, kui õigetesse kohtadesse paigaldatud. Tänapäevase auto uks ei ole seest mingi vihmamets, et seda niiskust karta. Enda eelmisel autol vähemalt 5a ei juhtunud küll midagi. Vildi kasuks räägib ka hind. Polstrite nagina vältimiseks on juba teised tooted ja vilt jääb liiga paksuks ka (10mm).

_________________
AUDIODESIGN.EE


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 22.08.2012 22:03 

Liitunud: 28.09.2010 21:48
Postitusi: 193
Morfin kirjutas:
jarxz kirjutas:
mansett kirjutas:
3. Esiuksed: 2mm STP Gold ja sinna peale liimitav Nikesound vilt

Vilti väga ukse sisse ei paneks, sest sealt seda niiskust ja vett käib ikkagi läbi ja vilt kogub seda maru hästi. Kui tahad välisplekile midagi lisaks panna siis pigem mingi closed cell vahust toode vms, midagi sellist mis vett ei ima.
Vilti võid polstrite külge liimida, et nad ei nagiseks.


Ei juhtu selle vildiga ukse sees midagi, kui õigetesse kohtadesse paigaldatud. Tänapäevase auto uks ei ole seest mingi vihmamets, et seda niiskust karta. Enda eelmisel autol vähemalt 5a ei juhtunud küll midagi. Vildi kasuks räägib ka hind. Polstrite nagina vältimiseks on juba teised tooted ja vilt jääb liiga paksuks ka (10mm).


Sa vaatasid ukse sisse aegajalt et tead väita? Vesi ja niiskus käib just ukse välis- ja sisemise pleki vahelt läbi (aknaklaasi liikumise tee), ukse polstri ja sisemise pleki vahel on jah enamvähem kuiv. Väilisplekile pigimatt+spl 04 (vibratsiooni vastu), siseplekil suured avavused pigimatiga kinni katta. Vilti võiks panna kabiini, rattakoobastele. Kui sul on preface mazda 6 siis enne pigitamist tuleks roostega tegeleda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 22.08.2012 22:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Ukse sees pidasin silmas välimist plekki, sisemisel plekil pole probleemi, olen isegi seal kasutanud ja kasutan praegugi ühes autos. Mõnel autol lihtsalt on isegi kuulda kuidas autot pestes jookseb vesi tihendi vahelt lahinal ukse sisse ja olen ka ühes 2000+ aasta autos poole aastaga kõlarid rooste saanud originaal kohtades, lihtsalt vesi jooksis peale.
Eks kõik oleneb konkreetsest autost. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 23.08.2012 12:19 

Liitunud: 10.04.2004 10:29
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Sa vaatasid ukse sisse aegajalt et tead väita? Vesi ja niiskus käib just ukse välis- ja sisemise pleki vahelt läbi (aknaklaasi liikumise tee), ukse polstri ja sisemise pleki vahel on jah enamvähem kuiv. Väilisplekile pigimatt+spl 04 (vibratsiooni vastu), siseplekil suured avavused pigimatiga kinni katta. Vilti võiks panna kabiini, rattakoobastele. Kui sul on preface mazda 6 siis enne pigitamist tuleks roostega tegeleda.


Täpselt nii, ma olen selline imelik vend kellele meeldib tihedalt kõlareid vahetada :) Kui vilt otsapidi veekanalisse toppida, siis võib olla probleem, kuid ise ei ole küll täheldanud.

_________________
AUDIODESIGN.EE


Viimati muutis Morfin, 23.08.2012 16:36, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 23.08.2012 13:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Nikesoundi vilt on tegelt hea asi, maksab vähe ja kasutada saab teda päris paljudes kohtades. Mondeos on mul terve lagi 2mm STP pigimatiga tehtud ja peale on liimitud 10mm Nikesoundi vilt. Golfis kasutasin ukse sisemisel plekil,seal on muidugi kile vahel juba originaalis, sest ukse sisse jookseb julmat vett. Veel olen kasutanud põhja peal vilti lisaks pigimatile + siis veel erinevaid kohti.
Uuematel autodel pole võibolla tõesti välispleki peale pannes probleemi aga igaks juhuks sinna ei paneks. Päris ekstreemne juhus mis mul on olnud on see, et tagaluuk oli poolenisti vett täis ja pidurdades ilma polstrita pritsis juba salongi. :D Äravoolud olid kummi tihenditega kohakuti, umbes ja klaasi äärest lasi vihmaga vett sisse.

Üks miinus muidugi mis ma Nikesoundi juures olen täheldanud on see, et laes kipub ta kuumemate ilmadega haisema ja isegi peale paari aastat. Mujal pole nagu täheldanud aga 30 kraadiga ja kui Mondeo oli seisnud paar päeva siis oli hais päris korralik autos. Muidugi natuke sõites tuuldub see ära jälle ja midagi väga häirivat see ei ole.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 24.08.2012 21:29 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
ma ei saa hästi aru kuidas üldse vilt ukse sees saab kasulik olla.

metalli peale kleebitud pigimatt teeb pleki raskemaks ja samas ka suretab võnkumisi, sest ta ei ole elastselt jäik vaid "paks vedelik" seepärast külmaga kangestuvad matid ka nii efektiivsed ei ole.

vilt on õhku läbilaskev ja läbi minevat heli natuke nõrgestav materjal. kui seina peale liimida vilt siis peegeldumine nõrgeneb topeltpaksuse jagu. vilt on viimane pääsetee ukse sees tekkivate kriuksude, naksude ja kolinate nõrgendamiseks. kõige õigem lahendus oleks pealmine polstrikiht teha õhutihedaks (see toob kaasa ka helikindluse kui polstril vähegi massi on). kuna polster ise on plaat, siis küsimuseks jäävad augud polstri sees ja polstri ääre tihe kinnitus ukseplekiga.. vilt on muidugi abiks kui polster ise peaks kolisema vastu ukseplekki mõne koha pealt.

mina teeksin nii:
ukse välisplekile kaks kihti 2 mm fooliumiga matti.
ukse sisepleki augud vineeriga kinni, kogu ukse siseplekk katta kahe kihi 2mm foolimiga matiga. alles jäävad augud üritada tihendada. näiteks ukselukunupp on selline traat mis läheb läbi sisemise pleki.
vilt või vaht liimida polstrile.

seda kõike juhul kui ei ole plaanis ust kasutada kõlarina. kui uksest peaks saama kõlar, siis oleks tõesti sinna mingisugust villa või miks mitte vilti panna. ja pigi läheks kõvasti rohkem. ja sitast saia ikka vist ei saaks...

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 20.11.2012 19:16 

Liitunud: 17.04.2012 14:22
Postitusi: 44
Tere!

Hetkel on käsil Golf 1, ning olen ka mõelnud teda natuke vaiksemaks teha.
Aga ei oska ise eriti valida mida kuhu paigutada.
Et mida peaks näiteks põhja, pagassi ja ustesse panema? Mingi pigimatt ja vilti vms.

Ootan meeldivaid soovitusi!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 20.11.2012 19:30 

Liitunud: 20.04.2008 16:12
Postitusi: 2223
Võta aega ja loe nüüd seda teemat veidikene.. Siin korduvalt õeldud mida ja kuhu!

_________________
Kui mul und ei tule, siis loen lambaid ja nende postitusi..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heliisolatsioon
PostitusPostitatud: 20.12.2012 22:21 

Liitunud: 15.03.2012 19:00
Postitusi: 6
endalgi ühe masina heliisolatsiion hetkel aktuaalne ja nagu ikka tahaks säästut teha. Kuna endal porolooni üle, siis tekkis idee seda vildi asemel kasutada. Mis siinsed targad sellisest ideest arvavad ja kas poroloonil on üldse vildiga võrreldavaid isolatsiooni omadusi? :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 137 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7