Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 05:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 00:27 

Liitunud: 17.01.2013 12:02
Postitusi: 130
Tere.
Autoks on Audi 80 b3 ja olen nüüd sealmaal, et aeg oleks parem heli sisse sebida kuid kust alustada või kuhu pöörduda. Googlest ma suurt abi pole leidnud või kui leian siis ei saa just kõige selgemalt aru kuidas sillata või mis süsteemina see kõik töötama peaks (või mis ma selleks muretsema peaks). Kõige parem variant oleks loomulikult selline, et pöördun kuhugi, ütlen oma enamvähem hinna ning nende teha jääb siis kõlarite valik ja kõik muu kokkusobivus kuid Pärnus ma sellist kohta või sellist tegelevat kohta ma leidnud pole.
Toa nurgas seisab mul Soundstari subwoofer kuid hetkel pole mahti seda kastist välja võtta.

Esialgu näiteks võtaks mingisuguse odavama Pioneeri ja ühendaks sinna taha kaks ovaali siis annaks ikka esialgu parema tulemuse kui mitte midagi või oleks see lollus?
http://www.euronics.ee/tootekaart/45736 ... KDC3054URY
http://www.pood.audiofookus.ee/product. ... roduct=427

Ja hiljem siis mingi võim ja subwoofer valida ning ühendada makiga või peaks ovaalid ka omakorda võimuga ühendama? Mitme kanalise võimuga ma siis arvestama peaksin või kuidas seda võetakse, et üks kanal = üks kõlar?

Või kui keegi mõne tunniga veidike juurosid soovib Pärnus teenida võib ühendust võtta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 00:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2013 23:11
Postitusi: 326
Autoaudio peamine alustala, millest alustada: sea endale eelarve ja anna sellest ka teistele teada, kui otsingu teemat alustad.!
Eelarve piirides saab teadlikum rahvas ka sulle nõu anda.

Miks ?

On 60w komponent kõlareid maksumusega 40 eurot, mis on "külamatile" super ja samas 10k euri maksvaid kõlareid, mis tähendab juba kvaliteeti.

_________________
Julge olla teistest erinev !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 00:40 

Liitunud: 17.01.2013 12:02
Postitusi: 130
No mu linkidelt on vast näha umbmäärast eelarvet, et miski maksimaalselt 55€ ovaalide eest, makk ka selline odavam 80€ ja võimenditest on must maa või kui heade numbritega võimendit oleks mul üldse vaja, et see kompott korralikult ära toita. (2 ovaali ja soundstar subwoofer, miski 90db 250w peaks olema)

Päris kriitiliselt ma seda hinda ei määra kuid umbes saite ehk nüüd aimu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 00:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.07.2010 20:38
Postitusi: 687
Kõige aluseks on see et oled omale selgeks teind mida sa täpsemalt saavutada tahad ! Kui oled endale teind selle selgeks siis saab edasi vaadata mis kõlarid täpsemalt vastavalt ilmselgelt rahakoti paksusele. Tõde on see et too pioneer ja gas kõlarid teevad paremat heli kui audi b3 originaal tehnika. Milleks sa kõlaritele võimentit panna tahad ? Soundstar bassi element minu teada küll nii võimas pole et peaks sul kõrgeid matma hakkama. Teiseks on sul sedaan kus tagaiste ja aknalaud nagunii enamus bassist läbi ei lase. Nii et katsu mõelda ja endamisi arutada mida sa sellest heli upgreidist tahad. Btw ma isiklikult arvan et makist piisab et su ovaalid ära toita ja 250w rms pole midagi erilist vaid loob heli põhja :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 00:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2013 23:11
Postitusi: 326
Makid annavad välja reeglina nii 4 x 10w
Need ovaalid "küsivad" aga nii 120w, ehk siis 5x rohkem, kui makid täna väljastavad.
Juhtub see, et makki (HU) hakatakse põhja keerama, et seda "tümmi" kätte saada ja selliselt alatoidetult lõhutakse nii makki, kui ka kõlareid moonutatud signaali näol.
Maki valik pole paha, aga minu valikus ja esimese valikuna on alati Alpine v Pioneer, hea lihtne kasutada, kvaliteetne heli ka odavate HU-de puhul.
Kui aga eesmärk on subbar + natuke heli autosse ka ette poole, siis võiks kohe pilk heita 2 x Pre Out HU-dele (Head Unit /makk, CD player, USB player vms)
HU on autos heli süda, mis võib ka auto originaalkõlarid tavakuulaja jaoks "helisema" panna

_________________
Julge olla teistest erinev !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 00:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.07.2010 20:38
Postitusi: 687
True story aga milleks tal neid ovaale läbi võimu on vaja panna ma ei saa absoluutselt aru. kui ma seda rännakut alustasin siis oli mul ka samuti 300w rms supler, korralik makk ja originaal kõlarid miskit probleemi ei näinud. kõlari swapi võib ju teha heli pildi parandamiseks aga antud olukorras arvan et see ovaalide võimendamine ei tasu end ära. Pigem teiste kogemuste põhjal mingid asisemad tweetritega 2 way ette ja naiss !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 00:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2013 23:11
Postitusi: 326
maika kirjutas:
True story aga milleks tal neid ovaale läbi võimu on vaja panna ma ei saa absoluutselt aru. kui ma seda rännakut alustasin siis oli mul ka samuti 300w rms supler, korralik makk ja originaal kõlarid miskit probleemi ei näinud. kõlari swapi võib ju teha heli pildi parandamiseks aga antud olukorras arvan et see ovaalide võimendamine ei tasu end ära

No väike võim vahel, saavutab 3-4 x valjema ja puhtama heli.

_________________
Julge olla teistest erinev !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 01:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.05.2012 18:04
Postitusi: 453
Täpsustaks veel paari asja...
Saan aru, et hetkel on ka olemas mingisugune helisüsteem, aga tahad paremat, olgem ausad, üpriski piiratud eelarve juures?
Ja kas sellisel juhul on praegu juba taga ka kõlarid olemas?

Juhtnöörid, mis ma sulle aga annaksin:

Esmalt tuleb alati alustada juhtseadmest. Sest pole vahet, kui võimsad ja ägedat kõlarid sul on, kui signaal, mis sinna sisse saadad, on jama. 80€ saadaval sellistelt headelt tootjatelt nagu Pioneer, Alpine jne. Ise kasutan Pioneeri. Samas selle asemel, et uhiuus madalama otsa makk muretseda, on äkki otstarbekas kasutatud kõrgema otsa seade osta...?!

Teiseks, ei uuendaks mina esmalt tagumisi kõlareid, nende asemele ovaale pannes. Kuna ise istud ikkagi ees ja kontsertidel on lava sinu ees, siis pole nagu väga vahet, mis sul kukla taga toimub... Seetõttu tagumiste ovaalide asemel muretseksin mina ette kaks riba komponendid. 60€ eest on täitsa võimalik leida ka sellised, mis otse raadio tagant mängivad.

Kuna aga raadio tagant mängides, ei kipu komponendid just madalale mängima, siis soovitav oleks ka mingisugune algeline mürasummutus teha.

Kuna aga nii ehk nii on bassikas olemas, siis sellele ka mingisugune võim järgi ja väristab plekki küll. Ja kuna paistab, et sa ei aja taga ei helirõhku, ega ulmekvaliteetset heli, siis pole väga vahet, mis tootja õntsar salongis tolmu liigutab.

Tagumiste kõlarite uuendamise jätaks ma viimaseks, kuna neil nii ehk nii muud eesmärki pole, kui tekitada salongi ruumilisemat helipilti.

_________________
Mazda 3 MPS


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 01:03 

Liitunud: 17.01.2013 12:02
Postitusi: 130
Tagaistme ja aknalauaga olen kursis ja üks võimalus oleks minna seda teed, et panen ka subwoofri aknalauale (Näide: http://i36.tinypic.com/1zdyxaq.jpg) kuid olen lugenud siin erinevaid arvamusi ja pigem prooviks esialgu ilma.
Ma nüüd ei ootagi seda, et kuskil majadevahel tuusama hakata oma heliga vaid, et endal sõidud rõõmsamalt kulgeksid aga kui makk suudab mul ovaalid ilusti ära toita siis ma esialgu lähen seda teed ning hakkan seda võimu/subwoofri teemat veidi hiljem edasi jebima aga igasugune info on teretulnud.

/ZaintS, hetkel pole mitte mingisugust heli v.a stock millega annab jutusaateid kuulata. Armatuuri ma päris lõhkuma ei hakkaks ja pigem lepiksin tagant poolt tuleneva heliga.

/Täpsustaks siin, et ma ei hakka päris tipptehnikat kokku ostma mis ületaks mul täielikult auto väärtuse, pigem kõrvale rahuldav helipilt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 01:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2013 23:11
Postitusi: 326
Minu isiklik soovitus:

Osta algselt nii 60 jeevrikud maksvad komponent kõlarid, mis sobivad su auto originaal mõõtmetesse (JBL on alustuseks väga hea valik), foorumist kasutatud 2/4 kanaline võim, nii 40-60w per kanal ja seejärel vaikselt edasi subbari ja selle toitmise (kaabeldus, võim jne) suunas. Ja kindlasti 2 x pre out HU kohe alustuseks, väldib hilisemat uuema maki ostu ja kokkuvõttes säästab raha !

_________________
Julge olla teistest erinev !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 01:30 

Liitunud: 17.01.2013 12:02
Postitusi: 130
RookieMekanic kirjutas:
Minu isiklik soovitus:

Osta algselt nii 60 jeevrikud maksvad komponent kõlarid, mis sobivad su auto originaal mõõtmetesse (JBL on alustuseks väga hea valik), foorumist kasutatud 2/4 kanaline võim, nii 40-60w per kanal ja seejärel vaikselt edasi subbari ja selle toitmise (kaabeldus, võim jne) suunas. Ja kindlasti 2 x pre out HU kohe alustuseks, väldib hilisemat uuema maki ostu ja kokkuvõttes säästab raha !

Vaatasin hetkel võime ja sealt 4 kanaliga kõige odavam kuid tundub päris mõistlik. Ehk siis 2 ovaali, suppar peaks selle võimu jaoks mul enam kui küll olema ju?
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/4546/

Aga tänud, nüüd siht enamvähem selge.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 01:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.07.2010 20:38
Postitusi: 687
Rookie ma ei taha sulle halvasti öelda aga sa koguaeg jonnid oma 2x pre audiga ja jne ehk räägid omast kogemusest. Proovime siiski leida inimesele säätsliku ja rahuldava tulemuse. Siin kohal ütleks et kui enda esimesi kõlareid välja vahetama hakkasin, mõtlesin ka et mis seal on võim ja kõlarid ei kõla raskelt. tegelikuses tegin ma päris meeletu välja mineku nii aku klemmi välja vahetamise, kaabelduse ostmise, võim ja kahe ribalised ette lisaks korralik rca ja kaabeldus. installi tegin muidugi ise mis jootmiste jne asjadega aega võttis aga töö poole pealt kopika tasku jättis. Zaintsi jutus on juba tõetera sees foorumis otsides leiad kuni 100.- euro eest kõvema headuniti kus juba 3x rca pre out, erinevaid esitamis võimalusi jne. Olles soetanud korraliku maki ja arvestades seda et soovid sümboolse summa eest teha kõrvale nauditavat heli. Saab ka läbi maki panna kõlareid viisakat helipilti tegema. Esialgu oleks tegelikult see üsna soodne lahendus seejärel supler autosse ja siis hakata edasi vaatama ovaalide välja vahetamist mis kindlasti ruumilise heli pilti veel sügavamaks teeks. Tähtis et ennem millegi ostu põhjalikult uurid ja targematelt nõu küsid. Kõik alustavad kuskilt ja eks sa ehituse käigus kogemusi saa. See mis teha otsustad on sinu valik !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 01:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2013 23:11
Postitusi: 326
maika kirjutas:
Rookie ma ei taha sulle halvasti öelda aga sa koguaeg jonnid oma 2x pre audiga ja jne ehk räägid omast kogemusest.

Minu soovitus oli siis miinimum, ma ise ei kasuta alla 3x pre out aga soovitus oli just säästlikusele mõeldes, ette kompod, taha lõpuks subbar, ovaale ja muid tagumisi kõlareid pole vaja, siis 2 x pre out HU on just see, kuhu kohe investeerida, kui just autoaudioga "hulluks" ei lähe (ja pole plaanis minna) ;)

_________________
Julge olla teistest erinev !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 16:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.07.2010 20:38
Postitusi: 687
No Pioneer 6000deh ja peale on juba üsna asised makid. Mul tööjuures vedeleb sub woofer väljundiga mingi makk selle annaksin mingi 20.- eest ära. aga noh mingeid 2 pre out makke polegi oma silmaga näind :D Ma pole muidugi teab mis spetsialist aga kui endal build pooleli siis mingeid näpunäiteid oskan ikka öelda. endal plaanin ka tagumised kõlarid välja vahetada ja 2 channel võim panna et ruumiline pilt ja heli kvaliteet oleks minu kõrvale piisav. Mul oli mõnda aega nii et tagumised olid lahti ühendatud kuna originaal ei händli eriti peale väänamist ja hakkab vastikuid helisi tegema. Võrdus suht 2.1 arvutikõlaritega :D Kuid jahm mul on juba asi võtnud üsna ekstreemsema suunitluse kus juba lisaakut jen vaja. Kevvare soovin et sa ikka lahenduse leiaksid ja tulemusega rahule jääks :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autosse kõlarite jms valimine (kust alustada)
PostitusPostitatud: 04.04.2013 18:11 

Liitunud: 17.01.2013 12:02
Postitusi: 130
Ega ma ei otsi mingit tipptasemel tehnikat sinna mis igale vargapoisile silma jääks vaid, et enamvähem rahuldav heli tuleks...jah, see on küll igaühele inviduaalne aga siiski.
Aga kui hakata pikemalt ette mõtlema ja juhul, kui tekib soov ka ette kõlareid paigaldada siis oleks mul makile ka teist pre outi vaja? Või ma ei lugenud välja kuidas see ühendamine käib (mainin ära, et üksi ma kindlasti seda etappi ette ei võta aga enda vaimusilmas oleks enamvähem siht selge, mis kuhu ja kuidas), kas ovaalid jms lähevad algul makki ja siis võimu ühendan makiga? Võimu taga siis on subakas ja kaks ovaali?
Ma võtan seda võimu sama põhimõttega kui kodus ressiiverit.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7